Alderley Edge 2003

Sun 20/07/2003 11:13

Results

created by OE2002 © Stephan Krämer 2002


   Pl Name                       Club            Time 
 
 
 
Blue  (26)     5.400 km  205 m   23 C      
 
    1 Conor Barry                BOK            48:43 
    2 Jon Poole                  SWERVE         51:21 
    3 Paul Lambert               DEE            53:52 
    4 John Sammut                MEROC          59:32 
    5 Michael Woods              DEE            60:06 
    6 Philip Janaway             DEE            62:48 
    7 Hanno Rostron              IND            65:54 
    8 Richard Bradfield          OD             66:35 
    9 Mike Cumpstey              MDOC           67:16 
   10 Ian Smallwood              IND            68:02 
   11 Chris Rostron              MDOC           69:39 
   12 Philip Hay                 DEE            69:54 
   13 Adrian Elson               IND            71:11 
   14 Helena Crutchley           MDOC           72:51 
      ---------------  Blue Standard  ------------
   15 Eunice Cinnamon            LVO            75:44 
   16 Matthew Cochrane           MEROC          77:28 
   17 Joan Cumpstey              MDOC           78:58 
   18 Andy Black                 DEE            83:49 
   19 Andrew Smith               MDOC           84:10 
   20 Peter Potter               DEE            85:48 
   21 Tony Hulme                 IND            86:53 
   22 Brean                      IND            95:30 
   23 Graham Dougan              MDOC          116:00 
 
      Paul Rushworth             IND               mp 
      Simon Coppock              DEE               mp 
      Greasley                   IND              dnf 
 
 
 
Green  (31)    3.400 km  135 m   15 C      
 
    1 Edward Cochrane            MEROC          33:02 
    2 E Hughes                   DEE            47:07 
    3 Norman Hall                DEE            48:19 
    4 Verity                     DEE            49:15 
    5 Stephan Platts             DEE            49:35 
    6 Malcolm McIvor             DEE            53:48 
    7 Martin Green               MDOC           57:10 
    8 Tim Murphy                 DEE            57:58 
    9 Trevor Roberts             MDOC           58:26 
   10 Julie Brook                MDOC           59:48 
   11 David Shaw                 DEE            59:57 
   12 John Nicholson             DEE            61:02 
   13 David Walker               MDOC           64:03 
   14 John Pigott                POTOC          65:35 
   15 Kath Speak                 MDOC           65:59 
   16 James Hudson               IND            66:39 
      ---------------  Green Standard  ------------
   17 Ian Gilmartin              DEE            67:24 
   18 Jill Cochrane              MEROC          67:52 
   19 Peter Yoxall               POTOC          69:55 
   20 Peter Hills                DEE            70:57 
   21 Karl Bescody               MDOC           71:08 
   22 Jane Janaway               DEE            74:30 
   23 William Stead              DEE            75:55 
   24 Jean Rostron               POTOC          79:08 
   25 David Brown                DEE            86:22 
   26 Sarah Green                MDOC          100:41 
 
      Barry May                  DEE               mp 
      Hunt                       IND               mp 
      Nicholson                  DEE              dnf 
      Barry Chambers             DEE              dnf 
      Alan Platts                DEE              dnf 
 
 
 
Light Green  ( 2.600 km  95 m   12 C       
 
    1 Lisa Whetter               CLOK           39:08 
    2 Kate Bryant                MDOC           39:54 
    3 Julia Simpson              MDOC           40:03 
    4 Dianna Moss                IND            44:38 
    5 Naomi Grayburn             MDOC           47:36 
    6 Marie Roberts              MDOC           47:42 
    7 Mike Butcher               MDOC           49:13 
    8 McGarff                    IND            49:55 
    9 Verity                     DEE            53:46 
   10 Frank Rose                 MDOC           57:05 
      ----------  Light Green Standard  ---------
   11 Kath Rose                  MDOC           62:45 
   12 Sheila Hills               DEE            75:21 
   13 John Vickery               IND            80:08 
   14 Angela Heppenstall         LOC            88:22 
 
      Craig Wilson               DEE              dnf 
 
 
 
Orange  (11)   2.300 km  80 m   11 C       
 
    1 KirstonWilliams            DVO            35:47 
    2 Jackson                    IND            38:05 
    3 Roger Bryant               MDOC           38:52 
    4 Adam Ledgar                MDOC           42:56 
    5 Rosie Grayburn             MDOC           48:47 
    6 Sue Woods                  IND            49:52 
    7 Christopher Burns          DEE            51:03 
    8 Annie Edgerton             IND            51:37 
    9 Robert Salisbury           DEE            52:08 
      -------------  Orange Standard  ------------
   10 Imogen Taylor              IND            58:39 
 
      Debbie Wallace             IND               mp 
 
 
 
Yellow  (5)    1.500 km  30 m   9 C        
 
    1 Anna Ledgar                MDOC           14:44 
    2 Bennett/Marshall H/Pugh    IND            18:31 
    3 Hinchliffe/McArdle/Hodge   IND            25:18 
      -------------  Yellow Standard  ------------
    4 Katie Holt                 IND            29:53 
    5 Vicky's wanderers          IND            38:26