Lyme Park 2 Introductory 2005Wed 18/05/2005 10:18
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2004

   Pl   Stno Name                                Age Class  Club            Time 



White  (8)     0.9 km  20 m   7 C          

    1        Alex McCann                         M10        MDOC            6:29 
    2        Oliver Shortt                       M10        IND             6:43 
    3        Mark Dale                           M10        IND             8:40 
    4        Russell Hampson                     M10        IND             8:49 
    5        James McCann                        M6         MDOC            9:26 
    6        Elliott Ames                        M10        IND             9:31 
    7        Tom McCann                          M8         MDOC           10:49 
    8        Rosie Ogden                         W7         IND            13:50 



Yellow  (22)   1.3 km  30 m   8 C          

    1        Alex McCann                         M10        MDOC            7:33 
    2        Callum Lowton                       M14        SS              8:28 
    3        Mark Dale                           M10        IND             8:50 
    4        Anna Ledgar                         W11        MDOC            9:47 
    5        Maggie Avslander                    W11        Kings           9:50 
    6        Rhys Myles                          M14        SS             10:29 
    7        Bethany Tallents /Charlotte Sampson W10        Kings          12:24 
    8        Steven Perrin                       M11        IND            14:01 
    9        Alistair Behan                      M11        IND            14:33 
   10        Rosie Ogden                         W7         IND            16:31 
   11        Russell Hampson                     M10        IND            17:07 
   12        Mollie Heywood                      W11        Kings          18:47 
   13        Lucy West                           W12        IND            20:02 
   14        Elyse Bowden                        W12        IND            20:08 
   15        Geoff Royle                                    IND            21:05 
   16        Gemma,/Andrew/ Michael Hayes        Mixed      MDOC           26:54 
   17        Charlotte Walton                    W11        IND            29:55 
   18        Natalie Jones                       W11        IND            29:59 
   19        Tom McCann                          M8         MDOC           35:26 
   20        Elliott Ames                        M10        IND            36:47 
   21        Oliver Shortt                       M10        IND            39:15 

             Lydia Norman/ Charlotte Banner-Sm   W10        Kings             mp 



Orange  (24)   2.8 km  65 m   11 C         

    1        Gareth Jones                        M21        Kings          19:51 
    2        Jane Mc Cann                        W35        MDOC           23:45 
    3        Siddh Bhatnagar/ Sean Wilson        M11        Kings          23:59 
    4        Naomi Grayburn / Helen Saunders     W16        MDOC           24:27 
    5        Ross Hagen                          M21        IND            25:06 
    6        Pippa Hothesall                     W12        MDOC           25:12 
    7        Chris Ward                          M11        Kings          25:50 
    8        Tom Gowans/ Alex Quinlan            M11        Kings          27:58 
    9        Richard Barratt                     M11        Kings          30:48 
   10        Will Jepson/ James Stops            M13        SS             32:24 
   11        Anthony Baynham                     M14        SS             33:31 
   12        Jonathan Cook sam                   M11        Kings          33:49 
   13        Jane Col;e                                     Kings          33:59 
   14        Carolyn Hindle                                 IND            34:12 
   15        Laura Hindle                                   IND            34:21 
   16        Izzy + Sarah Bell Winstanley        W11        Kings          35:18 
   17        Tom Hey                             M17        IND            36:44 
   18        Jimmy Hyde/ Tommy Wakeham           M11        Kings          37:21 
   19        Adam Calthorpe                                 IND            37:39 
   20        Lara Knowles/ Maddie Coutts                    Kings          42:41 
   21        Eleanor Strutt/ Kate Dewhurst       W11        Kings          45:50 
   22        Matthew Logan                       M7         MDOC           54:04 

             Peter Jackson/ Jonny Emery          M10        Kings             mp 
             Michael Hunter                      M60        IND               mp 



Red  (5)       4.6 km  115 m   13 C        

    1        Stephen Fellbaum                    M45        MDOC           29:44 
    2        Mark Stonbridge                     M36        IND            34:52 
    3        Trevor Longman                      M50        IND            41:27 
    4        Philip Hall                         M16        IND            44:25 
    5        Jane Cocks                          W21        IND            48:48 



Light Green  ( 3.6 km  130 m   10 C        

    1        David McCann                        M40        MDOC           26:20 
    2        Dave Mawdsley                       M60        MDOC           30:27 
    3        Tom Taylor                          M16        SS             31:26 
    4        Adam Mackness                       U21        OTC            31:40 
    5        Trevor Roberts                      M55        MDOC           33:16 
    6        Chris Rostron                       M55        MDOC           33:55 
    7        Nathan Townshend                               SS             35:37 
    8        Richard Crook                       M21        OTC            36:19 
    9        Paul Redstone                       M14        SS             37:02 
   10        Diana Moss                          W45        MDOC           38:13 
   11        Luke Miller                         M16        SS             39:48 
   12        Adam Atlasi                         M14        SS             42:45 
   13        Matthew Wade                        M21        OTC            45:03 
   14        Michael Barratt                     M12        MDOC           51:36 
   15        Vicky Price                         W13        MDOC           51:43 
   16        Paul Nyland                         M35        IND            52:56 
   17        Sean Malkin                         M12        MDOC           55:05 
   18        Jane Barratt                        W45        MDOC           55:22 
   19        John Smith                          M65        LOC            58:16 
   20        Karen Thompson                      W21        MDOC         1:01:31 

             Thomas Richardson                   M13        SS                mp 
             Cathryn Phillips                    W21        IND               mp 



Score  (5)     11.6 km  0 m   28 C         
                                                                                 Controls
    1        Simon Thompson                      M40        MDOC           44:36   (28)
    2        Nick Price                          M45        MDOC           48:34   (28)
    3        Lee Scott                           M35        SYO            49:21   (28)
    4        Simon Coppock                       M40        DEE            50:52   (28)
    5        Mike Butcher                        M50        MDOC           55:23   (26)