Lyme Park Series 4Tue 14/06/2005 09:44
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl Name                      Age Class Club              Time 



Blue  (28)      6.4 km  285 m   19 C          

    1 Liam Corner               M35       MDOC             46:46 
    2 Alex Bedwell              M18       MDOC             48:09 
    3 Karen Parker              W40       MDOC             49:15 
    4 David Schorah             M18       DEE              53:28 
    5 Rich Mott                 M35       IND              54:21 
    6 Peter Sleigh              M40       DEE              55:36 
    7 Mark O'Donoghue           M35       DEE              55:52 
    8 Nick Price                M45       MDOC             56:25 
    9 Matthew Vokes             M14       DEE              57:05 
   10 Michael Woods             M45       DEE              58:27 
   11 David McCann              M40       MDOC             58:35 
   12 Noel Schorah              M45       DEE              58:52 
   13 Anthony Horn              M21       SYO              59:50 
   14 Roger Bryant              M14       MDOC           1:02:00 
   15 Lee Scott                 M35       SYO            1:02:55 
   16 Martin Stratham           M45       DEE            1:03:53 
   17 Andrew Miller             M21       MSUOTC         1:06:39 
   18 Peter Potter              M45       DEE            1:07:14 
   19 Simon Proud               M40       MDOC           1:07:50 
   20 Peter Lancaster           M40       IND            1:12:23 
   21 John Armstrong            M50       DVO            1:14:49 
   22 Sandra Lancaster          W35       IND            1:26:08 

      John Kewley               M40       SYO                 mp 
      Jason Bushnell            M21       IND                dnf 
      Steve Rawlings            M50       MDOC               dnf 
      Paul Cassels              M21       MSUOTC             dnf 
      Sam Hughes                M21       MSUOTC             dnf 
      Paul Rushworth            M21       IND                dnf 



Green  (24)     4.7 km  240 m   12 C          

    1 Cowyn Thomas              M55       DEE              37:41 
    2 Helena Crutchley          W40       MDOC             44:29 
    3 David Mawdsley            M60       MDOC             44:39 
    4 Jonathan Hughes           M20       DEE              44:42 
    5 Elliot Malkin             M16       MDOC             45:04 
    6 Paul Nyland               M35       IND              45:28 
    7 Tom Taylor                M16       IND              47:31 
    8 Nick Barker               M40       IND              48:41 
    9 Barry Chambers            M50       DEE              50:08 
   10 Jane McCann               W35       MDOC             50:10 
   11 Daniel Kirschen           M45       MDOC             51:12 
   12 Roy Lindsell              M60       DEE              51:23 
   13 Philippe Kirschen         M12       MDOC             53:56 
   14 John Pigott               M55       POTOC            54:46 
   15 Ian Gilmartin             M45       DEE              57:27 
   16 Simon Whitehouse          M21       IND              57:30 
   17 Dane Preece                         IND            1:01:01 
   18 Michael Round             M50       DEE            1:03:26 
   19 Helen Price               W45       MDOC           1:03:57 
   20 Peter Edwards             M65       DEE            1:05:26 
   21 Julie Brook               W55       MDOC           1:08:52 
   22 Tony Greenhalgh           M40       MDOC           1:09:21 
   23 Roderick Johnstone                  IND            1:20:24 

      David Beattie             M65       DEE                dnf 



Light Green  (2 3.4 km  175 m   13 C          

    1 Shaun Priestley           M45       MDOC             33:47 
    2 Jim Mitchell              M60       PFO              43:27 
    3 Stephanie Bryant          W14       MDOC             44:59 
    4 John Smith                M65       LOC              45:03 
    5 Mike Butcher              M50       MDOC             47:00 
    6 Peter Blanshard           M55       IND              47:01 
    7 Anna-Maria Pasanen                  FIN              47:28 
    8 James Barker              M16       IND              50:18 
    9 David Walker              M60       MDOC             51:45 
   10 Ross Hagan                M21       IND              53:31 
   11 Bethany Schorah           W14       DEE              58:32 
   12 Sue Birkinshaw            W65       MDOC             58:38 
   13 Drew Broach               M35       IND              59:42 
   14 Malcolm Duncan            M70       POTOC          1:00:36 
   15 Annie Price               W15       MDOC           1:00:43 
   16 Andrew Taylor             M45       IND            1:01:50 
   17 Zoe Vokes                 W12       DEE            1:06:17 
   18 Caroline Wrench                     IND            1:06:53 
   19 Ruth Robinson             W55       IND            1:19:23 
   20 Damon Conroy              M21       IND            1:32:40 



Red  (10)       4.2 km  130 m   15 C          

    1 Paul Smith                M35       MDOC             37:33 
    2 Adam Mackness             M20       MSUOTC           37:37 
    3 Gilbey Crilley            M21       MSUOTC           40:29 
    4 Eero Pasanen                        FIN              41:38 
    5 Richard Crook             M21       MSUOTC           48:28 
    6 Brian Robinson            M60       IND              53:45 
    7 Lorraine Jackson          W35       MDOC           1:00:22 
    8 Jane Cocks                          IND            1:13:12 

      Leon Warner               M20       MSUOTC              mp 
      Chris Loxton              M21       MSUOTC              mp 



Orange  (14)    3.2 km  85 m   12 C           

    1 Cliff Lomas               M55       IND              33:23 
    2 Alex McCann               M10       MDOC             41:56 
    3 Sam Butler                M10       IND              50:58 
    4 Vicky Price               W14       MDOC             51:50 
    5 Andrew Langford                     IND              54:46 
    6 Sally Rawlings            W11       MDOC             56:13 
    7 Izzy Bell                 W11       IND              57:13 
    8 Catriona Schorah          W45       DEE            1:00:10 
    9 Melissa Taylor            W12       IND            1:00:26 
   10 Piers Wilkinson           M12       IND            1:04:58 
   11 Nicholas Priestly         M12       MDOC           1:05:40 
   12 Belinda+Clara+Mi Bradley            DEE            1:09:52 
   13 Rachel Kewley             W40       SYO            1:16:50 

      Elisabeth Taylor                    IND                dnf 



Yellow  (6)     1.9 km  50 m   10 C           

    1 Katie Scott                         IND              32:18 
    2 Hannah Pocock             W7        IND              34:27 
    3 Molly Pocock              W5        IND              37:11 
    4 Rosie Ogden               W7        IND              41:47 
    5 Thomas McCann             M8        MDOC             57:30 
    6 Jane Taylor               W10       IND            1:05:18