Brereton HeathThu 23/06/2005 07:44
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

    Pl Name                               Age Class  Club                 Time 



Long Norwegian  4.8 km  0 m   20 C            

     1 Noel Schorah                       M45        DEE                 35:44 
     2 Thomas Fellbaum                    M14        MDOC                40:56 
     3 Elliot Malkin                      M16        MDOC                41:46 
     4 John Britton                       M50        MDOC                42:45 
     5 Simon Coppock                      M40        DEE                 42:48 
     6 Richard Mott                       M35        IND                 50:49 
     7 Colin West                         M50        SOS                 51:08 
     8 Richard Hill                       M40        DEE                 51:57 
     9 Martin Green                       M50        MDOC                52:02 
    10 Mark O'Donoghue                    M35        DEE                 52:59 
    11 David Mawdsley                     M60        MDOC                53:27 
    12 Pete Owens                         M45        DEE                 55:14 
    13 Stephen Fellbaum                   M45        MDOC                58:40 
    14 Eddie Speak                        M50        MDOC                58:59 
    15 Dave Broatch                       M45        ERYRI             1:02:27 
    16 Alex Bedwell                       M17        MDOC              1:05:49 
    17 John Bainbridge                    M21        MDOC              1:16:18 

       Ian Watson                         M55        MDOC                   mp 
       Simon Proud                        M40        MDOC                 disq 
       Barry May                          M60        DEE                   dnf 
       Alan Heron                         M70        SELOC                 dnf 



Short Norwegian 3.0 km  0 m   13 C            

     1 Rosie Grayburn                     W18        MDOC                30:58 
     2 Seth Thomas                        M50        POTOC               33:46 
     3 Roy Lindsell                       M60        OD                  33:53 
     4 Andy Black                         M35        DEE                 38:12 
     5 David McCann                       M40        MDOC                39:57 
     6 Pat Moody                          W45        DEE                 42:32 
     7 Norman Hall                        M55        DEE                 48:14 
     8 Bob Elmes                          M60        DEE                 50:27 
     9 Paul Kutarski                      M50        DEE                 57:16 
    10 Graham Sutton                      M50        DEE               1:00:02 
    11 Pauline Abbletts                   W55        NZ                1:01:18 
    12 Peter Hills                        M60        DEE               1:03:13 
    13 Neil Laidlaw                       M45        IND               1:06:07 
    14 Angela Heppenstall                 W60        LOC               1:12:37 

       Kath Speak                         W45        MDOC                  dnf 
       Naomi Grayburn                     W16        MDOC                  dnf 



Light Green  (4 4.0 km  0 m   15 C            

     1 Neil Murphy                        M40        DEE                 28:36 
     2 Paul Smith                         M35        MDOC                28:50 
     3 Tony Smith                         M50        POTOC               32:43 
     4 Eero Pasanen                       M50        FIN                 33:13 
     5 John Armstrong                     M50        DVO                 34:33 
     6 Paul Redstone                      M14        POTOC               36:07 
     7 Christopher Calow                  M50        DEE                 36:58 
     8 Barry Chambers                     M50        DEE                 38:58 
     9 Nick Barker                        M40        IND                 39:51 
    10 Anne Whitelcok                     W21        POTOC               40:37 
    11 John Pigott                        M55        POTOC               44:04 
    12 Andrew Hall                        M21        DEE                 44:13 
    13 Alice Kutarski                     W18        DEE                 44:41 
    14 Sian Calow                         W40        DEE                 45:02 
    15 Steve Rawlings                     M50        MDOC                45:11 
    16 Paul Nicholson                     M50        DEE                 45:14 
    17 Jean Rostron                       W60        POTOC               45:25 
    18 Mike Barratt                       M12        MDOC                46:05 
    19 Sue Birkinshaw                     W65        MDOC                48:55 
    20 Lorraine Jackson                   W35        MDOC                49:03 
    21 Jane McCann                        W35        MDOC                49:05 
    			--------- Light Green Standard --------
    22 Frances Heron                      W65        SELOC               49:32 
    23 Anna-Maria Pasanen                            FIN                 49:58 
    24 Ian Gilmartin                      M45        DEE                 50:16 
    25 Andy Batty                         M21        IND                 50:23 
    26 Robin Kennedy                      M50        MDOC                51:25 
    27 Julie Morrissey                    W40        MDOC                54:58 
    28 Anne Hurrell                       W50        DEE                 55:07 
    29 Kirsten Williams                   W50        DVO                 59:42 
    30 Sean Malkin                        M12        MDOC              1:02:51 
    31 John Whitetoch                     M50        POTOC             1:03:15 
    32 Meg Owens                          W45        DEE               1:04:25 
    33 Jane Barratt                       W45        Kings             1:09:30 
    34 Michael Clowes                     M14        IND               1:09:38 
    35 Sheila Hills                       W60        DEE               1:23:12 
    36 Eleanor Owens                      W14        DEE               1:49:05 

       Daird Dunn                         M21        IND                    mp 
       Andrew Barratt                     M45        Kings                  mp 
       Caroline Wrench                               IND                    mp 
       John Smith                         M65        LOC                    mp 
       Janette Proud                      W40        MDOC                  dnf 
       Arabella Woodall                   W50        TAY                   dnf 



Orange  (14)    2.6 km  0 m   14 C            

     1 Christopher Owens                  M12        DEE                 32:14 
     2 Jonathan Emery                     M10        Kings               34:06 
     3 Laura Hindle                       W10        MDOC                40:56 
     4 Alex McCann                                   MDOC                43:00 
     5 Carolyn Hindle                     W10        MDOC                43:01 
     6 Ashley Kennedy                     M13        MDOC                46:49 
     7 Jane Cole                                     Kings             1:00:29 
    			   --------- Orange Standard --------
     8 Oriel / Bethan                                Kings             1:04:15 
     9 Helen Elmes                        W12        DEE               1:04:24 
    10 Richard Barret / Johnathan Cook    M11        Kings             1:07:58 
    11 Kate Dewherst                      W11        Kings             1:09:12 
    12 Matthew Arnold                     M11        Kings             1:10:27 
    13 Izzy Bell / Emily Pasquate         W11        Kings             1:13:09 

       Siddh Bhatnagar / Sam Thomas       M11        Kings                  mp 



Yellow  (4)     2.1 km  0 m   14 C            

     1 Edward Calow                       M9         DEE                 32:22 
     2 Maggie Auslander                   W11        Kings               49:05 
    		 	  --------- Yellow Standard --------
     3 Mollie Heywood                     W10        Kings               49:44 

       Tom Mc Cann                        M8         MDOC                  dnf 



White  (1)      1.5 km  0 m   11 C            

     1 Evelyn Elmes                       W7         DEE                 16:09 
    			    --------- White Standard --------