Alderley EdgeMon 25/07/2005 13:27
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

    Pl Name                    Age Class  Club                 Time 



Blue  (30)      4.6 km  240 m   23 C

     1 Timothy Martland        M40        MDOC                44:27 
     2 Dan Parker              M40        MDOC                46:50 
     3 Richard Mott            M35        IND                 52:06 
     4 Eddie Speak             M50        MDOC                53:09 
     4 Malcolm Fowler          M40        MDOC                53:09 
     6 Clive Giddis            M40        DEE                 53:25 
     7 Lee Scott               M35        SYO                 53:34 
     8 Phil Colville           M50        MDOC                54:45 
     9 Mark O'Donoghue         M35        DEE                 57:10 
    10 Ray Humphreys           M45        MDOC                57:15 
    11 Simon Coppock           M40        DEE                 57:26 
    12 John Britton            M50        MDOC                59:43 
    13 Michael Woods           M45        DEE                 59:52 
    14 Martin Crosby           M35        MDOC              1:01:41 
    15 Mike Cumpstey           M55        MDOC              1:02:21 
    16 Tim Hargreave           M45        MDOC              1:04:28 
    17 Richard Hill            M40        DEE               1:05:40 
    18 Peter Bream             M35        IND               1:06:31 
    			 --------- Blue Standard --------
    19 Chris Rostron           M55        MDOC              1:08:46 
    20 Hanno Rostron           M21        IND               1:10:45 
    21 Peter Owens             M45        DEE               1:20:23 
    22 Mark Stanbridge         M35        IND               1:23:29 
    23 Paul Nyland             M35        IND               1:24:37 
    24 David Dann              M45        MDOC              1:24:44 
    25 Geoffrey Hollins        M50        POTOC             1:27:38 
    26 Peter Potter            M45        DEE               1:28:04 
    27 Alan Webster            M45        MDOC              1:29:33 
    28 Joan Cumpstey           W55        MDOC              1:30:48 

       Karen Parker            W40        MDOC                  dnf 
       Steve Rawlings          M50        MDOC                  dnf 



Green  (40)     2.8 km  200 m   17 C

     1 Shaun Priestley         M45        MDOC                33:25 
     2 Martin Green            M50        MDOC                37:49 
     3 Tim Mallon              M45        MDOC                43:38 
     4 John Nicholson          M16        DEE                 44:11 
     5 Graham Sutton           M50        DEE                 45:24 
     6 Catherine Beresford     W16        MDOC                47:44 
     7 Stephen Beresford       M55        MDOC                47:45 
     8 Tony Smith              M50        POTOC               48:13 
     9 Pip Humphreys           W45        MDOC                48:26 
    10 Daniel Kirschen         M45        MDOC                48:51 
    11 Andy Black              M35        DEE                 49:55 
    12 Stephen Fellbaum        M45        MDOC                50:03 
    13 Michael Round           M50        DEE                 50:30 
    14 Barry May               M60        DEE                 50:49 
    15 Barry Chambers          M50        DEE                 51:35 
    16 Richard Hayes           M50        DEE                 52:13 
    17 Jillyan Dobby           W50        MDOC                52:36 
    18 Pat Moody               W45        DEE                 53:15 
    19 Jim Mitchell            M60        PFO                 53:16 
    20 Christopher Calow       M50        DEE                 55:04 
    			 --------- Green Standard --------
    21 Andrew Gregory          M70        MDOC                55:50 
    22 Kim Giddis              W35        DEE                 56:14 
    23 Peter Hills             M60        DEE                 56:42 
    24 Ian Gilmartin           M45        DEE                 58:08 
    25 Karl Bescoby            M21        MDOC                58:12 
    26 Jane McCann             W35        MDOC              1:00:28 
    27 Mike Eccles             M65        SROC              1:00:54 
    28 Chris Heys              M21        IND               1:01:17 
    29 Sarah Green             W18        MDOC              1:03:10 
    30 Pauline Abblett         W55        IND               1:03:31 
    31 John Pigott             M55        POTOC             1:03:59 
    32 Bob Elmes               M60        DEE               1:05:57 
    33 Malcolm Duncan          M70        POTOC             1:08:48 
    34 Ian Cambell             M50        PFO               1:09:11 
    35 Sian Calow              W40        DEE               1:09:45 
    36 Mike Hughes             M21        UDOC              1:12:20 
    37 Jenny Mallon            W45        MDOC              1:14:44 
    38 Neil Laidlaw            M45        IND               1:32:37 

       Paul Nicholson          M50        DEE                    mp 
       Cliff Lomas             M55        IND                    mp 



Light Green  (18)  2.2 km  150 m   13 C

     1 Julia Simpson           W40        MDOC                29:08 
    nc Simon Proud             M21        MDOC                33:02 
     2 Roger Bryant            M14        MDOC                33:52 
     3 Mike Butcher            M50        MDOC                37:01 
     4 Andy Batty              M21        MDOC                38:44 
     5 Jean Rostron            W60        POTOC               42:52 
     6 Chris Browning          W40        DEE                 51:39 
     7 Ross Crook              M50        DEE                 54:55 
     8 David Dunn              M21        MDOC              1:01:19 
     9 John Smith              M65        LOC               1:02:19 
    		  --------- Light Green Standard --------
    10 Roy Hayes               M75        MDOC              1:06:53 
    11 Paul Spedding           M50        IND               1:10:21 
    12 Janette Proud           W40        MDOC              1:11:20 
    13 Sheila Hills            W60        DEE               1:15:08 
    14 Tom Rawlings            M14        MDOC              1:30:30 

       Margaret Gregory        W65        MDOC                  dnf 
       Paul Martin             M21        IND                   dnf 
       Tom McGaff              M50        IND                   dnf 



Red  (8)        3.3 km  160 m   13 C

     1 Duncan Cook             M21        DEE                 41:36 
     2 Barbara Murray          W45        IND                 42:24 
     3 Tim Parkinson                      IND                 43:20 
     4 Roderick Johnstone      M21        IND                 43:58 
     5 Lorraine Jackson        W35        MDOC                45:04 
    		       --------- Red Standard --------

       Arabella Woodrow        W50        TAY                    mp 
       Cecilia Greasley        W45        IND                    mp 
       Craig Wilson                       IND                   dnf 



Orange  (24)    2.0 km  100 m   10 C

     1 Christopher Owens       M12        DEE                 24:42 
     2 Drew Broatch            M35        IND                 27:43 
     3 Anne Henderson                     IND                 30:53 
     4 Imogen Taylor           W10        IND                 31:01 
     5 William Humphreys       M12        MDOC                31:37 
     6 Carolyn Hindle          W10        MDOC                33:19 
     7 Helen Elmes             W12        DEE                 35:54 
     8 Laura Hindle            W10        MDOC                35:59 
     9 Chris Dunn              M35        IND                 41:58 
    10 Ian Williams            M35        IND                 42:52 
    11 Nicholas Priestley      M12        MDOC                45:13 
    12 Andrew Langford                    IND                 49:35 
    			 --------- Orange Standard --------
    13 Joseph Proud            M4         MDOC                51:54 
    14 Charlotte & Matt Bream             IND               1:01:22 
    15 Alex McCann             M10        MDOC              1:05:31 
    16 Pat Ehrhardt            W65        IND               1:06:33 
    17 Philippa Hunt           W35        IND               1:08:44 
    17 Joanne Haury            W21        IND               1:08:44 
    19 Tee Jay                 M18        IND               1:18:21 

       Ken Hastings            M45        IND                    mp 
       Michael Hunter          W60        MDOC                   mp 
       Calum Murray            M13        IND                   dnf 
       McCall                             IND                   dnf 
       Jane Rawlings           W45        MDOC                  dnf 



Yellow  (9)     1.4 km  45 m   11 C

     1 Tom Eastgate            M7         IND                 12:53 
     2 Orla Haigh / Laura H    W8         IND                 13:38 
     3 Edward Calow            M9         DEE                 14:03 
     4 Beatrix Calow           W12        DEE                 14:38 
     5 Rebecca Humphreys       W10        MDOC                17:49 
    			--------- Yellow Standard --------
     6 David Browning          M5         DEE                 24:05 
     7 Beth + Samuel Lomas     W14/M10    IND                 33:26 
     8 Harry Mallon            M14        MDOC                41:24 
     9 Pippa Mallon            W12        MDOC                41:49 



White  (3)      1.1 km  30 m   10 C

     1 Thomas McCann           M8         MDOC                10:45 
     2 Evelyn Elmes            W7         DEE                 16:39 
     3 Laura H / Orla Haigh    W8         IND                 18:20 
    			--------- White Standard --------