Lyme Park Series 2Fri 19/05/2006 23:54
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl Name                       Club            AgeClass          Time 



Yellow  (19)              2.0 km  0 m   11 C      

    1 Louise Pointer             IND             W21              17:41 
    2 Carolyn + Laura Hindle     MDOC            W9 + W7          21:51 
    3 Simon Thompson             IND                              22:41 
    4 Tom McCann                 MDOC            M9               23:12 
    5 Alice Jackson              Fallibroome     W12              25:41 
    6 Robert Phythian            Fallibroome     M12              26:26 
    7 Chris Chasty               Fallibroome     M11              26:30 
    8 Alana Jackson              Fallibroome     W11              26:31 
    9 James McCann               MDOC            M6               26:40 
   10 Richard Scott              IND             M10              29:06 
                    --------  Yellow Standard  ---------
   11 Tom Hayes                  MDOC            M8               36:00 
   11 Matthew Logan              IND                              36:00 
   13 Matthew Fellbaum           MDOC            M8               36:45 
   13 James Chasty               IND             M8               36:45 
   15 Andrew + Gemma Hayes       MDOC            M5 + W11         37:40 
   16 Ben Barker                 IND             m10              39:33 
   17 Melissa Littlestone        IND                              44:44 
   18 Rebecca + Ali Thornton     MDOC            W14              48:02 
   19 Rosie Ogden                IND             M8               53:13 



Orange  (11)              3.0 km  0 m   11 C      

    1 Ben Martin                 Fallibroome     M13              19:29 
    2 Tom Horton                 Fallibroome     M12              20:36 
    3 Nick Priestley             MDOC            M13              29:12 
    4 Simon Thompson             IND                              33:53 
    5 Steven Lloyd               Fallibroome     M12              39:07 
    6 Peter's team Ersmann       IND                              40:04 
                    --------  Orange Standard  ---------
    7 Chris Morgan               IND                              42:23 
    8 Alannah Birtwistle         Fallibroome     W12              44:07 
    9 Sarak Phythian             Fallibroome     W15              44:51 
   10 Bob Baxter                 IND                              48:03 
   11 Ken Hastings               IND             M45              59:16 



Red  (25)                 4.2 km  0 m   12 C      

    1 Alex Bedwell               MDOC            M18              20:37 
    2 Andy Thornton              MDOC            M45              22:35 
    3 David McCann               MDOC            M40              24:03 
    4 Neil Murphy                MDOC            M45              25:00 
    5 Liz Britton                MDOC            W18              25:35 
    6 Shaun Priestley            MDOC            M45              27:28 
    7 Simon Coppock              DEE             M45              27:33 
    8 Lee Scott                  SYO             M40              27:56 
    9 Jane McCann                MDOC            W40              31:44 
   10 Peter Lancaster            IND             M45              32:07 
   11 Kath Speak                 MDOC            W45              33:55 
   12 Jim Mitchell               PFO             M60              37:11 
   13 Trevor Hindle              MDOC            M40              38:26 
                       --------  Red Standard  ---------
   14 Peter Hayes                Fallibroome     M45              38:44 
   15 Jonathan Greenhoff         IND             M40              39:16 
   16 Neil Cooper                IND             M40              40:49 
   17 Neil Williams              Fallibroome     M45              41:36 
   18 Sophie Barnett             IND                              41:40 
   19 Neil Laidlaw               IND             M45              43:19 
   20 Brian Robinson             IND             M60              45:36 
   21 Ruth Robinson              IND             W55              47:09 
   22 Cathryn Rostron            IND             W21              53:46 
   23 Melody Thompson            IND                            1:05:47 

      Chris Heys                 IND             M21                 mp 
      Eddie Speak                MDOC            M50                 mp 



Light Green  (10)         3.3 km  0 m   12 C      

    1 Heather Fellbaum           MDOC            W40              20:08 
    2 David Mawdsley             MDOC            M65              22:41 
    3 Alex McCann                MDOC            M12              24:22 
    4 Alice Fellbaum             MDOC            W14              25:17 
    5 Jane Walker Cull           MDOC            W45              25:19 
    6 Louise Pointer             IND             W21              25:23 
    7 Gareth Trehearn            IND             M21              26:02 
                    --------  Light Green Standard  ---------
    8 Hazel Hindle               MDOC            W40              31:14 
    9 Ross Crook                 IND             M50              32:29 
   10 Matthew Greenhalgh         IND             M9             1:18:21