Brereton HeathWed 28/06/2006 11:19
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Name                  Age Class Club           Time 



Long Norwegian  (19)    5.4 km  0 m   21 C      

    1 Martin Green          M50       MDOC          44:29 
    2 Warren Mason          M40       MDOC          46:32 
    3 John Kewley           M40       SYO           47:05 
    4 Richard Mott          M35       IND           50:28 
    5 David McCann          M40       MDOC          54:52 
    6 Jim Trueman           M40       IND           59:08 
    7 John Britton          M55       MDOC        1:03:21 
    8 Bob Elmes             M60       DEE         1:05:48 
    9 Mike Cumpstey         M60       MDOC        1:15:14 
   10 Dave Broatch          M45       ERYRI       1:19:48 
   11 Sian Calow            W45       DEE         1:22:32 
   12 Graham Sutton         M50       DEE         1:32:46 
   13 Pat Moody             W45       DEE         1:38:40 
   14 Joan Cumpstey         W55       MDOC        1:46:54 

      Geoffrey Hollins      M50       POTOC            mp 
      Stephen Fellbaum      M45       MDOC            dnf 
      Steve Lang            M35       MDOC            dnf 
      Christopher Calow     M50       DEE             dnf 
      Eddie Speak           M50       MDOC            dnf 



Short Norwegian  (6)    3.1 km  0 m   14 C      

    1 Julie Brook           W55       MDOC          45:35 
    2 Alan Heppenstall      M60       LOC           51:26 
    3 Kate Bryant           W50       MDOC          54:29 
    4 Trevor Roberts        M55       MDOC          57:35 
    5 Rodrick Johnstone     M21       IND         1:13:32 

      Kath Speak            W45       MDOC            dnf 



Light Green  (8)        4.1 km  0 m   18 C      

    1 Tom Taylor            M18       IND           40:33 
    2 Jane McCann           W40       MDOC          49:34 
    3 Jean Rostron          W60       POTOC         50:12 
    4 Alex McCann           M12       MDOC          52:57 
    5 Robin Kennedy         M50       MDOC          55:19 
                ------  Light Green Standard  ------
    6 John Whitelock        M50       POTOC       1:07:44 
    7 Anne Hurrell          W50       DEE         1:17:44 

      Lee Scott             M40       SYO             dnf 



Orange  (7)             2.5 km  0 m   15 C      

    1 Laura Hindle          W7        MDOC          42:00 
    2 Melissa Taylor        W14       IND           42:11 
    3 Beatrix Calow         W14       DEE           47:06 
    4 Carolyn Hindle        W10       MDOC          51:34 
    5 Rita Ledger           W45       MDOC          58:50 
                  ------  Orange Standard  ------
    6 Ashley Kennedy        M16       MDOC        1:03:24 

      Jane Rawlings         W50       MDOC            dnf 



Yellow  (8)             1.9 km  0 m   14 C      

    1 Helen Lyons           W7        IND           23:09 
    2 Anna Howarth          W8        IND           23:20 
    3 Rosie Ogden           W8        IND           23:47 
    4 Edward Calow          M10       DEE           27:06 
    5 Matthew Fellbaum      M8        MDOC          27:09 
                  ------  Yellow Standard  ------
    6 Katie Scott           W12       IND           50:31 
    7 Anna Ledger           W12       MDOC          55:42 
    8 Tom McCann            M10       MDOC          56:21 



White  (10)             1.0 km  0 m   9 C       

    1 James McCann          M5        MDOC           9:07 
    2 Evelyn Elmes          W10       DEE           10:15 
    3 Corrie Baggley                  Brownies      15:09 
    4 Georgia Ratcliffe               Brownies      15:11 
    5 Jasmine Tunneg                  Brownies      17:24 
    6 Hannah Robson                   Brownies      17:34 
    7 Ella Lyceh                      Brownies      17:47 
    8 Paige Robson                    Brownies      17:48 
    9 Terri Marshall                  Brownies      17:58 
                  ------  White Standard  ------
      Leanne Birch                    Brownies         mp