Orange

Splits

2.600km 15m

Pos Name Club Age Class Time
1 Angus Campbell FALLIBROOME M16 16:33
2 Chris Chasty FALLIBROOME M16 18:52
3 Phillip de Sousa FALLIBROOME M14 20:56
4 Paul de Sousa IND M45 21:36
5 Saul Skirvin FALLIBROOME M14 22:06
6 James Davies FALLIBROOME M16 22:11
7 Matthew Bream + Dad MDOC M10 23:12
8 Jonathan Bailey FALLIBROOME M16 23:16
9 Alex Mackintosh FALLIBROOME M14 24:50
10 Andrew Gregory MDOC M75 24:51
11 Josh Pearson FALLIBROOME M14 26:00
12 Rosemary Ogden MDOC W12 26:01
13 Harry Gold FALLIBROOME M14 30:01
14 Charli Baker FALLIBROOME W14 30:14
15 Jane Rawlings MDOC W50 33:00
16 Ryan Bell WYTHENSHAWE YC M16 35:41
17 Scott Dalton D OF E M20 35:42
18 Edward Harvey FALLIBROOME M12 39:22
19 Simon Mawdsley + Bob English MDOC   41:01
20 R + J Gibbs IND   45:32
21 Carl H D OF E M20 57:59
22 Tony Groom WYTHENSHAWE YC M60 58:24
23 Jeff Keeys D OF E M50 58:27

Yellow

Splits

2.200km 15m

Pos Name Club Age Class Time
1 Edward de Sousa FALLIBROOME M12 19:10
2 Oliver Davenport FALLIBROOME M14 20:28
3 Jacob Bradley FALLIBROOME M14 21:36
4 Ellen Wilkinson FALLIBROOME W14 23:02
5 Louse Harrington FALLIBROOME W14 23:06
6 Anna Harrington FALLIBROOME W14 23:09
7 Chris Seed FALLIBROOME M14 24:52
8 Ellie Heron FALLIBROOME W14 24:59
9 Tom McGuinness IND M14 25:17
10 Lily McGuinness IND W10 28:32
11 Jolr Bunison FALLIBROOME M12 28:55
12 Alexander Spencer FALLIBROOME M12 32:28
12= Christopher Evans FALLIBROOME M12 32:28
14 Anthony McGuinness IND M45 34:13
15 Simon Bloor + Dad IND   43:14

White

Splits

1.500km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1 Ben Dempsey MDOC M10 15:59
2 Jessica de Sousa IND W10 17:17
3 Lily McGuinness IND W10 17:29
4 Patrick McGuinness + Mum IND M6 20:03

Sprint Part 1

Splits

2.500km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1 Tom Horton MDOC M18 17:06
2 Steve Dempsey MDOC M45 17:15
3 Roger Bryant MDOC M18 17:21
4 Jeff Colbert SYO M21 18:02
5 David Birtwistle MDOC M45 21:38
6 Robert Taylor STOCKPORT HARRIERS M60 22:25
7 Olly Harvey FALLIBROOME M16 23:32
8 Tim Mallon MDOC M50 23:56
9 Rash Murphy SELOC M50 24:27
10 Stephan Weane FALLIBROOME M18 24:28
11 Martin Green MDOC M55 24:39
12 Alan Ogden MDOC M50 24:47
13 Barry Chambers DEE M55 24:56
14 Steve Rawlings MDOC M55 25:08
15 Chris Rostron MDOC M60 25:39
16 Ian Watson MDOC M60 25:46
17 Shane Drinkwater DEE M45 25:52
18 Kate Bryant MDOC W55 30:37
19 Robert Verity DEE M65 31:14
20 Ian Gilliver MDOC M55 32:18
21 Andrew Sidley PFO M45 33:00
22 Ceri Williams FALLIBROOME W18 35:24
23 Barbara Verity DEE W60 38:58
24 Jenny Mallon MDOC W50 39:33
25 Alannah Birtwistle MDOC W18 49:28
26 Jenny Birtwistle MDOC W50 49:49
mp Andrew Tute MDOC M50 33:49

Sprint Part 2

Splits

2.900km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1 Roger Bryant MDOC M18 20:45
2 Tom Horton MDOC M18 20:56
3 Steve Dempsey MDOC M45 21:05
4 Jeff Colbert SYO M21 23:24
5 David Birtwistle MDOC M45 27:56
6 Robert Taylor STOCKPORT HARRIERS M60 28:20
7 Steve Rawlings MDOC M55 29:16
8 Stephan Weane FALLIBROOME M18 30:02
9 Tim Mallon MDOC M50 30:12
10 Alan Ogden MDOC M50 30:29
11 Shane Drinkwater DEE M45 30:45
12 Barry Chambers DEE M55 30:57
13 Olly Harvey FALLIBROOME M16 31:12
14 Ian Watson MDOC M60 32:08
15 Robert Verity DEE M65 33:45
16 Martin Green MDOC M55 33:50
17 Chris Rostron MDOC M60 34:23
18 Rash Murphy SELOC M50 34:52
19 Andrew Sidley PFO M45 36:00
20 Andrew Tute MDOC M50 38:35
21 Alannah Birtwistle MDOC W18 58:35
22 Ceri Williams FALLIBROOME W18 61:52
23 Barbara Verity DEE W60 62:31
dnf Jenny Birtwistle MDOC W50  
mp Kate Bryant MDOC W55 37:38

Sprint Combined

Pos Name Age Class Time
1 Tom Horton M18 38:02
2 Roger Bryant M18 38:06
3 Steve Dempsey M45 38:20
4 Jeff Colbert M21 41:26
5 David Birtwistle M45 49:34
6 Robert Taylor M60 50:45
7 Tim Mallon M50 54:08
8 Steve Rawlings M55 54:24
9 Stephan Weane M18 54:30
10 Olly Harvey M16 54:44
11 Alan Ogden M50 55:16
12 Barry Chambers M55 55:53
13 Shane Drinkwater M45 56:37
14 Ian Watson M60 57:54
15 Martin Green M55 58:29
16 Rash Murphy M50 59:19
17 Chris Rostron M60 60:02
18 Robert Verity M65 64:59
19 Andrew Sidley M45 69:00
20 Ceri Williams W18 97:16
21 Barbara Verity W60 101:29
22 Alannah Birtwistle W18 108:03
mp Kate Bryant W55 68:15
mp Andrew Tute M50 72:24
dnf Jenny Birtwistle W50