Orange

Splits

2.250km

Pos Name Club Age Class Time
1 Carolyn Hindle MDOC W14 16:55
2 Trevor Hindle MDOC M45 17:40
3 Sarah Smith     38:08
4 Sophie Guinard     38:09
5 Margaret Gregory MDOC W70 38:35
6 Simon Mawdsley     43:56
mp Angus O'Brien     23:02
mp X     55:47

Yellow

Splits

1.325km

Pos Name Club Age Class Time
1 Laura Hindle MDOC W12 12:07
2 Rosemary Ogden MDOC W12 13:19

White

Splits

0.925km

Pos Name Club Age Class Time
1 Hector Salathe MDOC M12 7:41
2 Jason Salathe MDOC M10 17:28

Sprint 1A

Splits

2.850km

Pos Name Club Age Class Time
1 Maurice Calvert AIRE M50 13:58
2 Jim Trueman MDOC M45 14:55
3 Heather Fellbaum MDOC W45 15:44
4 Heather Gardner EBOR W21 16:04
5 Charlotte Watson WCOC W18 16:08
6 Lee Scott SYO M40 16:21
7 John Williamson MDOC M50 17:58
8 Robert Taylor STOCKPORT HARRIERS M60 18:11
9 Paul Clifford MDOC M45 18:46
10 Barry Chambers DEE M55 23:25
11 Judith Goodair EPOC W65 27:08

Sprint 1B

Splits

2.850km

Pos Name Club Age Class Time
1 Thomas Fellbaum MDOC M18 14:04
2 Alistair Thornton MDOC M14 14:36
3 Paul Turner SELOC M50 15:32
4 Neil Croasdell EPOC M60 18:47
5 Stephen Fellbaum MDOC M50 19:22
6 Andrew Payne DEE M55 19:38
7 Linda Hayles EPOC W55 20:29
8 Jean Lochhead EPOC W60 21:37
9 Alison Fryer LOC W20 22:40
10 Richard Griffin MDOC   24:04
mp Michael Carey IND   21:10

Sprint 1C

Splits

2.850km

Pos Name Club Age Class Time
1 Stephen Lang MDOC M35 14:41
2 Steve Dempsey MDOC M45 14:50
3 Claire Hanson EPOC W21 16:47
4 Samuel Drinkwater DEE M16 17:03
5 Steve Rawlings MDOC M55 17:34
6 Ian Watson MDOC M60 19:03
7 Lucy Fryer LOC W21 20:10
8 Matt Rhodes IND   20:47
9 Guy Goodair EPOC M70 22:35
10 Claire Griffin MDOC W35 31:10

Sprint 1D

Splits

2.850km

Pos Name Club Age Class Time
1 Warren Mason MDOC M45 14:06
2 Edouard Salathé MDOC M40 14:08
3 Alan Ogden MDOC M50 16:11
4 Tim Hayles EPOC M21 16:26
5 Alice Fellbaum MDOC W18 17:55
6 Derek Fryer LOC M55 18:05
7 Shane Drinkwater DEE M45 20:13
8 Tony Mason MDOC M45 24:49
9 Jean Payne DEE W55 26:37
10 Elizabeth Hamer-Davies IND W45 29:24

Sprint 2A

Splits

2.700km

Pos Name Club Age Class Time
1 Maurice Calvert AIRE M50 14:50
2 Alan Ogden MDOC   16:51
3 Samuel Drinkwater DEE M16 17:50
4 Heather Fellbaum MDOC W45 17:53
5 Alistair Thornton MDOC M14 18:00
6 Derek Fryer LOC M55 18:19
7 Ian Watson MDOC M60 20:50
8 Shane Drinkwater DEE M45 23:03
9 Guy Goodair EPOC M70 23:38
10 Mike Carey     24:37
mp Claire Griffin   W35 37:31

Sprint 2B

Splits

2.700km

Pos Name Club Age Class Time
1 Thomas Fellbaum MDOC M18 13:56
2 Stephen Lang MDOC M35 15:10
3 Paul Turner SELOC M50 16:46
4 Lee Scott SYO M40 17:39
5 Stephen Fellbaum MDOC M50 21:42
6 Alison Fryer LOC W20 22:41
7 Linda Hayles EPOC W55 25:07
8 Robert Taylor STOCKPORT HARRIERS M60 26:58
9 Jean Payne DEE W55 27:49
10 Elizabeth Hamer-Davies IND W45 29:13
mp Steve Rawlings MDOC M55 25:21

Sprint 2C

Splits

2.700km

Pos Name Club Age Class Time
1 Warren Mason MDOC M45 14:03
2 Steve Dempsey MDOC M45 16:40
3 Heather Gardner EBOR W21 16:56
4 Alice Fellbaum MDOC W18 18:18
5 Tim Hayles EPOC M21 18:40
6 Paul Clifford MDOC M45 20:54
7 Andrew Payne DEE M55 21:13
8 Andrew Gregory MDOC M75 22:47
9 Matt Rhodes     23:17
10 Tony Mason MDOC M45 28:59
mp Judith Goodair EPOC W65 29:10

Sprint 2D

Splits

2.700km

Pos Name Club Age Class Time
1 Edouard Salathe MDOC M40 14:43
2 Charlotte Watson WCOC W18 16:27
3 Jim Trueman MDOC M45 16:41
4 Claire Hanson EPOC W21 18:48
5 John Williamson MDOC M50 19:21
6 Lucy Fryer LOC W21 20:27
7 David Mawdsley MDOC M65 23:12
8 Jean Lochhead EPOC W60 23:40
9 Neil Croasdell EPOC M60 24:26
10 Richard Griffin MDOC   25:09

Sprint Prologue (1A 1B 1C 1D Merged)

2.900km

Pos Name Club Age Class Time
1 Maurice Calvert AIRE M50 13:58
2 Thomas Fellbaum MDOC M18 14:04
3 Warren Mason MDOC M45 14:06
4 Edouard Salathé MDOC M40 14:08
5 Alistair Thornton MDOC M14 14:36
6 Stephen Lang MDOC M35 14:41
7 Steve Dempsey MDOC M45 14:50
8 Jim Trueman MDOC M45 14:55
9 Paul Turner SELOC M50 15:32
10 Heather Fellbaum MDOC W45 15:44
11 Heather Gardner EBOR W21 16:04
12 Charlotte Watson WCOC W18 16:08
13 Alan Ogden MDOC M50 16:11
14 Lee Scott SYO M40 16:21
15 Tim Hayles EPOC M21 16:26
16 Claire Hanson EPOC W21 16:47
17 Samuel Drinkwater DEE M16 17:03
18 Steve Rawlings MDOC M55 17:34
19 Alice Fellbaum MDOC W18 17:55
20 John Williamson MDOC M50 17:58
21 Derek Fryer LOC M55 18:05
22 Robert Taylor STOCKPORT HARRIERS M60 18:11
23 Paul Clifford MDOC M45 18:46
24 Neil Croasdell EPOC M60 18:47
25 Ian Watson MDOC M60 19:03
26 Stephen Fellbaum MDOC M50 19:22
27 Andrew Payne DEE M55 19:38
28 Lucy Fryer LOC W21 20:10
29 Shane Drinkwater DEE M45 20:13
30 Linda Hayles EPOC W55 20:29
31 Matt Rhodes IND   20:47
32 Jean Lochhead EPOC W60 21:37
33 Guy Goodair EPOC M70 22:35
34 Alison Fryer LOC W20 22:40
35 Barry Chambers DEE M55 23:25
36 Richard Griffin MDOC   24:04
37 Tony Mason MDOC M45 24:49
38 Jean Payne DEE W55 26:37
39 Judith Goodair EPOC W65 27:08
40 Elizabeth Hamer-Davies IND W45 29:24
41 Claire Griffin MDOC W35 31:10
disq Michael Carey IND   21:10

Sprint Chase (2A 2B 2C 2D Merged)

2.500km

Pos Name Club Age Class Time
1 Thomas Fellbaum MDOC M18 13:56
2 Warren Mason MDOC M45 14:03
3 Edouard Salathé MDOC M40 14:43
4 Maurice Calvert AIRE M50 14:50
5 Stephen Lang MDOC M35 15:10
6 Charlotte Watson WCOC W18 16:27
7 Steve Dempsey MDOC M45 16:40
8 Jim Trueman MDOC M45 16:41
9 Paul Turner SELOC M50 16:46
10 Alan Ogden     16:51
11 Heather Gardner EBOR W21 16:56
12 Lee Scott SYO M40 17:39
13 Samuel Drinkwater DEE M16 17:50
14 Heather Fellbaum MDOC W45 17:53
15 Alistair Thornton MDOC M14 18:00
16 Alice Fellbaum MDOC W18 18:18
17 Derek Fryer LOC M55 18:19
18 Tim Hayles EPOC M21 18:40
19 Claire Hanson EPOC W21 18:48
20 John Williamson MDOC M50 19:21
21 Lucy Fryer LOC W21 20:27
22 Ian Watson MDOC M60 20:50
23 Paul Clifford MDOC M45 20:54
24 Andrew Payne DEE M55 21:13
25 Stephen Fellbaum MDOC M50 21:42
26 Alison Fryer LOC W20 22:41
27 Andrew Gregory MDOC M75 22:47
28 Shane Drinkwater DEE M45 23:03
29 David Mawdsley MDOC M65 23:12
30 Matt Rhodes     23:17
31 Guy Goodair EPOC M70 23:38
32 Jean Lochhead EPOC W60 23:40
33 Neil Croasdell EPOC M60 24:26
34 Mike Carey     24:37
35 Linda Hayles EPOC W55 25:07
36 Richard Griffin MDOC   25:09
37 Robert Taylor   M60 26:58
38 Jean Payne DEE W55 27:49
39 Tony Mason MDOC M45 28:59
40 Elizabeth Hamer-Davies IND W45 29:13
disq Steve Rawlings MDOC M55 25:21
disq Judith Goodair EPOC W65 29:10
disq Claire Griffin   W35 37:31

Sprint Combined (Prologue + Chase)

Pos Name Club Age Class Time
1 Thomas Fellbaum MDOC M18 28:00
2 Warren Mason MDOC M45 28:09
3 Maurice Calvert AIRE M50 28:48
4 Edouard Salathé MDOC M40 28:51
5 Stephen Lang MDOC M35 29:51
6 Steve Dempsey MDOC M45 31:30
7 Jim Trueman MDOC M45 31:36
8 Paul Turner SELOC M50 32:18
9 Charlotte Watson WCOC W18 32:35
10 Alistair Thornton MDOC M14 32:36
11 Heather Gardner EBOR W21 33:00
12 Alan Ogden MDOC M50 33:02
13 Heather Fellbaum MDOC W45 33:37
14 Lee Scott SYO M40 34:00
15 Samuel Drinkwater DEE M16 34:53
16 Tim Hayles EPOC M21 35:06
17 Claire Hanson EPOC W21 35:35
18 Alice Fellbaum MDOC W18 36:13
19 Derek Fryer LOC M55 36:24
20 John Williamson MDOC M50 37:19
21 Paul Clifford MDOC M45 39:40
22 Ian Watson MDOC M60 39:53
23 Lucy Fryer LOC W21 40:37
24 Andrew Payne DEE M55 40:51
25 Stephen Fellbaum MDOC M50 41:04
26 Neil Croasdell EPOC M60 43:13
27 Shane Drinkwater DEE M45 43:16
28 Matt Rhodes IND   44:04
29 Robert Taylor STOCKPORT HARRIERS M60 45:09
30 Jean Lochhead EPOC W60 45:17
31 Alison Fryer LOC W20 45:21
32 Linda Hayles EPOC W55 45:36
33 Guy Goodair EPOC M70 46:13
34 Richard Griffin MDOC   49:13
35 Tony Mason MDOC M45 53:48
36 Jean Payne DEE W55 54:26
37 Elizabeth Hamer-Davies IND W45 58:37
disq Steve Rawlings MDOC M55 42:55
disq Michael Carey IND   45:47
disq Judith Goodair EPOC W65 56:18
disq Claire Griffin MDOC W35 68:41