Light Green

Splits

3.700km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1 Alex McCann MDOC M16 21:42
2 David McCann MDOC M45 22:45
3 Trevor Hindle MDOC M45 23:21
4 Stuart Shaw GOYT VALLEY STRIDERS M40 23:27
5 Heather Fellbaum MDOC W45 24:46
6 Lee Scott SYO M40 25:11
7 Peter Bream MDOC M40 28:25
8 R Griffin MDOC M35 28:31
9 Clare Griffin MDOC W35 29:14
10 Paul Clifford MDOC M45 30:49
11 Simon Fletcher FALLIBROOME M21 31:36
12 Joe Uprichard DVO M12 32:01
13 Alex Mackintosh FALLIBROOME M14 32:44
14 Philip De Sousa FALLIBROOME M14 33:23
15 Carolyn Hindle MDOC W14 33:29
16 Chris Rostron MDOC M60 33:56
17 Laura Hindle MDOC W12 34:49
18 Hazel Hindle MDOC W45 36:04
19 Brian Robinson   M65 36:20
20 Louis Forshaw-Perring DVO M12 37:46
21 B Quinn     37:58
22 Kevin Garner DVO M55 38:33
23 Andy Hallworth+1   W11 39:46
24 Laura Kenny BUXTON W21 39:50
25 Anika Bulcock DEE W21 41:14
26 Susan Allard DVO W45 41:41
27 P P Southern   W35 44:39
28 Lynda Fellows   W35 45:23
29 Brenda Craig   W60 45:42
30 Harry Craig   M60 45:46
31 Tom McCann MDOC M14 45:53
32 Sallie Smith   W50 48:24
33 Steve Nicholas   M50 48:33
34 Ruth Robinson   W60 51:35
35 Mike Hunter MDOC M65 56:29
mp Peter Bulcock   M65 48:41

Orange

Splits

3.200km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1 Will McIntosh ARGONAUT EXPLORERS M18 22:38
2 Nicholas Day FALLIBROOME M14 27:25
3 Saul Skirvin FALLIBROOME M14 28:04
4 Michael Padget ARGONAUT EXPLORERS M45 29:05
5 James McCann MDOC M10 30:45
6 Charlotte Bream MDOC W12 30:50
7 Sallie Smith   W50 34:43
8 Laura Harrington FALLIBROOME W14 37:02
9 Jon Smith     37:19
10 Joe Price   M10 38:32
11 Ellen Wilkinson FALLIBROOME W14 39:04
12 Anna Harrington FALLIBROOME W14 39:07
13 Joshua Pearson FALLIBROOME M14 40:48
14 Carolyn Price   W45 40:56
15 Edward De Sousa FALLIBROOME M12 42:05
16 Maddy+Antonia+Libby SCOUTS   48:35
17 Catherine Turner   W8 50:10
18 Leon Hamnett ARGONAUT EXPLORERS M16 55:43
19 Hollie+2 SCOUTS   65:42
20 Genna+3 1ST DISLEY SCOUTS   70:21
dnf Joshua Gibson   M16  

Yellow

Splits

2.100km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1 Tom McGuinness   M13 14:12
2 Noah Liptrott FALLIBROOME M14 16:24
3 Matthew Bream MDOC M9 16:28
4 Charlotte Bream MDOC W11 16:40
5 Chris Seed FALLIBROOME M14 17:01
6 Jacob Bradley FALLIBROOME M14 17:04
7 Fraser Jefferies   M7 20:00
8 Alex Spencer FALLIBROOME M14 22:24
9 Ewan Jones DVO M10 23:17
10 Jack Burlison FALLIBROOME M12 23:48
11 Jack Eales FALLIBROOME M12 23:49
12 Tina Carruthers+1     25:40
13 Oliver Dent BUXTON M8 27:12
14 Monika Dent BUXTON W6 27:15
15 Lexine Jefferies   W5 29:08
16 D Carruthers+1     30:10
17 Jack+2 SCOUTS   30:53
18 Ellie Heron FALLIBROOME W14 31:18
19 Hannah+2 SCOUTS   58:31
mp Lily McGuinness   W10 14:06
mp Andrew Chambers+1     19:22
mp Thomas+2 SCOUTS   32:38
mp Harry+2 SCOUTS   34:11
mp Jacob+3 SCOUTS   34:37
mp Brandon+2 SCOUTS   35:50
mp Alex+2 SCOUTS   68:19

White

Splits

1.400km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1 Matthew Bream MDOC M9 11:18
2 Patrick McGuinness   M6 12:57
3 Oscar Downing+1   M5 15:21
4 Oloiver Dent   M8 17:56
5 Monika Dent BUXTON W6 18:03