Blue

Splits

4.200km 310m

Pos Name Club Age Class Time
1 Thomas Fellbaum MDOC M18 40:28
2 Jon Hateley DEE M45 46:04
3 Iain Bell DEE M45 52:30
4 Christopher Calow DEE M55 53:40
5 Phil Colville MDOC M55 62:10
6 Alice Fellbaum MDOC W18 63:32
7 Chris Rostron MDOC M60 71:26
8 Sian Calow DEE W45 84:28
9 Simon Ramsden   M45 89:50
10 Martin Rands MACC HARRIERS M40 90:40
mp Andy Sykes DVO   54:30
mp Tim Mallon MDOC M50 59:08

Blue 2

Splits

4.200km 310m

Pos Name Club Age Class Time
1 Olly Williams DEE M16 42:03
2 Alistair Thornton MDOC M14 53:37
3 Simon Coppock DEE M45 56:29
4 Trevor Hindle MDOC M45 57:33
5 Pete Owens DEE M50 58:21
6 Norman Hall DEE M60 59:19
7 Jonathon Hughes DEE M21 63:09
8 Joe Sparkman MDOC M21 65:52
9 Jane McCann MDOC W40 66:45
10 Geoffrey Hollins POTOC M55 71:13
11 Jonathen Bright + 1   M45 87:08

Blue Overall (Blue+Blue 2 Merged)

4.200km 310m

Pos Name Club Age Class Time
1 Thomas Fellbaum MDOC M18 40:28
2 Olly Williams DEE M16 42:03
3 Jon Hateley DEE M45 46:04
4 Iain Bell DEE M45 52:30
5 Alistair Thornton MDOC M14 53:37
6 Christopher Calow DEE M55 53:40
7 Simon Coppock DEE M45 56:29
8 Trevor Hindle MDOC M45 57:33
9 Pete Owens DEE M50 58:21
10 Norman Hall DEE M60 59:19
11 Phil Colville MDOC M55 62:10
12 Jonathon Hughes DEE M21 63:09
13 Alice Fellbaum MDOC W18 63:32
14 Joe Sparkman MDOC M21 65:52
15 Jane McCann MDOC W40 66:45
16 Geoffrey Hollins POTOC M55 71:13
17 Chris Rostron MDOC M60 71:26
18 Sian Calow DEE W45 84:28
19 Jonathen Bright + 1   M45 87:08
20 Simon Ramsden   M45 89:50
21 Martin Rands MACC HARRIERS M40 90:40
mp Andy Sykes DVO   54:30
mp Tim Mallon MDOC M50 59:08

Green

Splits

3.000km 230m

Pos Name Club Age Class Time
1 Paul Smith MDOC M40 47:07
2 Eddie Speak MDOC M55 48:28
3 Carolyn Hindle MDOC W14 53:06
4 Paul Clifford MDOC M45 55:40
5 Khem Sattaur DVO M16 57:22
6 David Dann MDOC M50 58:11
7 Alan Mullock DEE M60 58:24
8 Robert Verity DEE M65 59:20
9 Elaine Sutton DEE W40 60:29
10 Graham Horrocks PFO M45 60:48
11 Roger Sparkman DEE M60 66:42
12 Maggie Hateley DEE W45 70:05
13 Andrew Nielsen   M45 70:26
14 Kath Speak MDOC W50 72:25
15 Jo Miles   W45 77:55
16 Jean Rostron POTOC W65 78:11
17 Laura Kenny BUXTON W21 79:34
18 Barry Barnes DEE M65 85:54
19 Kevin Garner DVO M55 103:30
20 Margaret Murphy DEE W60 105:54

Green 2

Splits

3.000km 230m

Pos Name Club Age Class Time
1 Martin Green MDOC M55 46:47
2 Sophie Horrocks PFO W18 46:55
3 Rik Griffin MDOC M35 48:52
4 T. Williams   M45 50:10
5 Adam Sattaur DVO M18 51:04
6 Julie Laverock   W40 51:53
7 Andrew Baker DEE M40 53:08
8 Graham Sutton DEE M55 54:06
9 Bob Elmes DEE M65 55:35
10 Pat Moody DEE W50 57:44
11 Andrew Williams DEE M60 60:25
12 Stephen Beresford MDOC M60 62:32
13 Peter Yoxall POTOC M60 62:46
14 Thomas Bradfield DEE M21 63:32
15 Hazel Hindle MDOC W45 63:52
16 Denis Murphy DEE M60 63:55
17 Tim Murphy DEE M55 65:21
18 Jenny Mallon MDOC W50 68:19
19 George Ioannou IND M21 100:32
mp Sara Anderson   W21 47:07

Green Overall (Green+Green 2 Merged)

3.000km 230m

Pos Name Club Age Class Time
1 Martin Green MDOC M55 46:47
2 Sophie Horrocks PFO W18 46:55
3 Paul Smith MDOC M40 47:07
4 Eddie Speak MDOC M55 48:28
5 Rik Griffin MDOC M35 48:52
6 T. Williams   M45 50:10
7 Adam Sattaur DVO M18 51:04
8 Julie Laverock   W40 51:53
9 Carolyn Hindle MDOC W14 53:06
10 Andrew Baker DEE M40 53:08
11 Graham Sutton DEE M55 54:06
12 Bob Elmes DEE M65 55:35
13 Paul Clifford MDOC M45 55:40
14 Khem Sattaur DVO M16 57:22
15 Pat Moody DEE W50 57:44
16 David Dann MDOC M50 58:11
17 Alan Mullock DEE M60 58:24
18 Robert Verity DEE M65 59:20
19 Andrew Williams DEE M60 60:25
20 Elaine Sutton DEE W40 60:29
21 Graham Horrocks PFO M45 60:48
22 Stephen Beresford MDOC M60 62:32
23 Peter Yoxall POTOC M60 62:46
24 Thomas Bradfield DEE M21 63:32
25 Hazel Hindle MDOC W45 63:52
26 Denis Murphy DEE M60 63:55
27 Tim Murphy DEE M55 65:21
28 Roger Sparkman DEE M60 66:42
29 Jenny Mallon MDOC W50 68:19
30 Maggie Hateley DEE W45 70:05
31 Andrew Nielsen   M45 70:26
32 Kath Speak MDOC W50 72:25
33 Jo Miles   W45 77:55
34 Jean Rostron POTOC W65 78:11
35 Laura Kenny BUXTON W21 79:34
36 Barry Barnes DEE M65 85:54
37 George Ioannou IND M21 100:32
38 Kevin Garner DVO M55 103:30
39 Margaret Murphy DEE W60 105:54
mp Sara Anderson   W21 47:07

Light Green

Splits

2.425km 145m

Pos Name Club Age Class Time
1 Jon Cooper   M35 48:01
1= Chris Owen DVO M50 48:01
3 Mackay Miller   W21 48:38
4 Lorraine Jackson MDOC W40 49:10
5 Saam Harris / Digby Harris MACC HARRIERS M7 52:00
6 Susan Sherwood DEE W60 52:08
7 Greg Croxford IND M14 53:03
8 Simon Mawdlsey MDOC M40 53:22
9 Kirsten Williams DVO W55 54:09
10 Tom McCann MDOC M14 56:23
11 Andy Rolland   M40 57:04
n/c M Nixon   W45 58:15
12 Laura Hindle MDOC W12 59:45
13 Lee Staniforth   M35 62:31
14 Mark Jones DVO M45 67:17
15 Meg Owens DEE W50 69:37
16 Anne Hurrell DEE W55 70:14
17 Jane Barratt MDOC W50 75:00
18 John Sherwood DEE M60 77:07
19 James Verity   M35 79:03
20 Barbara Verity DEE W60 80:11
21 Steve Nicholls MDOC M50 82:16
22 Joe Price + 1   M10 92:34
23 Mike Hunter MDOC M65 114:51
24 Ken Hastings MDOC M50 126:54
mp James Lands   M20 49:33
mp Austin Rolland IND M12 51:53
mp Lauren McNeil BUXTON W10 76:50

Orange

Splits

1.625km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1 Saul Skirvin FALLIBROOME M14 14:20
2 Philip de Sousa FALLIBROOME M14 16:32
3 Nicholas Day FALLIBROOME M14 17:13
4 Helen Elmes DEE W16 18:05
5 Austin Rolland   M12 19:30
6 Matthew Peak KINGS   20:49
7 Tom Payne DVO M16 21:42
8 Maggie Nixon   W45 24:53
9 RS & J Gibbs MDOC M60 30:08
10 Ingrid Wilson / Andrew Brotherhood IND   35:38
11 Oliver Bailey   M2 42:56
mp Stephanie Dvensing   W21 24:12

Yellow

Splits

1.475km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1 Hannah Hateley DEE W10 11:20
2 Ellen Wilkinson FALLIBROOME M14 12:35
3 Joshua Pearson FALLIBROOME M14 13:22
4 Anna Harrington FALLIBROOME W14 13:57
5 Jacob Bradley FALLIBROOME M14 14:06
6 Harry Gold FALLIBROOME M14 14:20
7 Laura Harrington FALLIBROOME W14 14:30
8 Edward de Sousa FALLIBROOME M12 14:52
9 Ellie Heron FALLIBROOME W14 15:21
10 Lauren White FALLIBROOME M12 15:40
11 Jack Eales FALLIBROOME M12 16:19
12 Adam davies FALLIBROOME M14 18:11
13 Nat Hall   M14 18:56
14 Adam Jones FALLIBROOME M14 21:32
15 Henry Clifford FALLIBROOME M14 23:51
16 Oliver Dent BUXTON M8 24:18
17 Kezia Taylor / Louise McNeil BUXTON W8 24:34
18 Chris Speed FALLIBROOME M14 24:56
19 Monika Dent BUXTON W6 25:01
20 Ewan Jones BUXTON M10 27:14
21 Rosie Tennant / Libby Tennant / + Dad   W8 33:26
22 Alice Bright   W8 33:27

White

Splits

1.100km 15m

Pos Name Club Age Class Time
1 Matthew Peakman MDOC M12 7:18
2 Gregory Croxford   M14 9:25
3 Alice Bright   W8 14:09
4 James McCann MDOC M10 14:57
5 Cameron Rolland   M8 60:44