...return to index

Orange

Splits

2.225km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Adrian Thorp   M45 25:25
2nd Josh Pearson FAL M14 34:04
3rd Alistair Lowe   M45 38:11
4th Chris Seed FAL M14 38:13
5th Kane Tipton FAL M14 38:34
6th Richard + J Gibbs MDOC M60 45:05
7th Jacob Bradley FAL M14 46:34
8th Steve Nicholls MDOC M50 46:49
9th Rebecca Glen HAZEL GROVE W35 50:00
10th David Walker MDOC M70 53:19
11th Rosemary Ogden MDOC W14 54:16
12th James Davies FAL M18 55:09
13th Ellie Heron FAL W14 57:11
14th Ellen Wilkinson FAL W14 57:15
15th Kerry Brown   W21 58:37
16th Harry Gold FAL M14 60:49
17th Charli Baker FAL W14 63:14
18th Adam Davies FAL M14 65:23
19th Julie Bedwell MDOC W50 71:26
20th Carolyn James MDOC W60 110:30

Yellow

Splits

1.125km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sam Amey FAL M12 9:29
2nd Angus Currie FAL M12 10:51
3rd Kane Tipton FAL M14 12:17
4th Theo Law FAL M12 12:24
5th Chris Seed FAL M14 14:08
6th Anthony Gibbons FAL M12 14:26
7th Joseph O'Donovan FAL M12 16:35
8th Ben Amey FAL M12 17:20
mp Max Whittaker MDOC M11 10:08
mp Ben Worth FAL M16 15:33
mp Rachael Lowe   W13 19:03
mp Nicole Onslow-Leavy   W15 19:06

White

Splits

0.950km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Max Whittaker MDOC M11 15:19
mp Zoe Whittaker MDOC W7 27:36

Relay

Splits

5.400km 170m

Pos Name Club Age Class Time Controls, in order visited
1st Liam Corner MDOC M40 34:50 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131
2nd David McCann MDOC M45 40:58 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131
3rd Tom Bedwell MDOC M50 44:17 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131
4th Alan Ogden MDOC M50 46:36 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131
5th John Britton MDOC M60 46:47 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131
6th Lee Scott SYO M45 47:23 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131
7th Paul Clifford MDOC M45 49:18 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131
8th Rik Griffin MDOC M35 57:54 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131
9th Rash Murphy SELOC M50 58:02 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131
10th Chris Rostron MDOC M60 60:51 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131
11th Kate Bryant MDOC W55 61:30 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131
12th Andrew Tute MDOC M50 64:18 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131
mp Stephen Lang MDOC M40 40:06 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131, 113, 125, 116, 131, 126, 129, 128, 130, 124, 123, 131

Relay - 12

Splits

3.300km 115m

Pos Name Club Age Class Time Controls, in order visited
1st S Fletcher FAL M40 35:29 131, 111, 120, 122, 117, 101, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131
mp Julian Amey FAL M50 47:50 131, 120, 122, 117, 101, 131, 113, 125, 127, 121, 116, 131

Relay - 3

Splits

2.100km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sue Birkinshaw MDOC W70 35:34