Lost Property - 1 Compass found at download. Tel. 01663 745020 to claim.

...return to index

Blue

Splits

5.800km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alistair Thornton MDOC M16 37:56
2nd Alex McCann MDOC M16 40:23
3rd Stephen Lang MDOC M40 42:22
4th Mark Chapman SYO M45 44:54
5th Jon Hateley DEE M45 45:14
6th David McCann MDOC M45 45:22
7th Rhys Roberts NOC M21 50:05
8th Simon Coppock DEE M50 52:00
9th Pete Owens DEE M50 56:05
10th Barry Searle   M45 60:07
11th Norman Hall DEE M60 62:26
12th Jane McCann MDOC W45 64:38
13th Maggie Hateley DEE W45 64:58
14th Rebecca Perring DVO W45 70:39
15th Andrew Baker DEE M40 70:54
16th Laura Kenny DVO W21 77:33
mp Ro Cole DVO W45 43:48

Green

Splits

4.200km 165m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ben Saxby   M21 34:39
2nd Matthew Fellbaum MDOC M14 36:30
3rd Tim Hargreaves   M50 36:40
4th Carolyn Hindle MDOC W16 36:57
5th Rik Griffin MDOC M35 37:21
6th Michael Hood SELOC M50 38:32
7th Elizabeth Hughes DEE W21 40:05
8th William Stead DEE M50 40:22
9th Tom McCann MDOC M14 42:28
10th Graham Horrocks PFO M50 42:30
11th Khem Sattaur DVO M18 42:58
12th Anton Petho MDOC M16 43:20
13th Simon Fletcher FALLIBROOME M40 43:39
14th Clare Griffin MDOC W35 43:42
15th Alan Mullock DEE M65 45:25
16th Austin Farr POTOC M65 45:55
17th Barry Chambers DEE M60 47:23
18th Bob Elmes DEE M65 47:53
19th Jane Walker-Cull MDOC W50 50:59
20th Chris Browning DEE M50 51:06
21st Kathryn Willis PFO W50 51:22
22nd Kirsten Williams DVO W55 51:55
23rd Kath Speak MDOC W50 55:50
24th Anne Hurrell DEE W55 65:34
dnf Richard Hughes DEE M55  

Light Green

Splits

3.400km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Heather Fellbaum MDOC W45 25:51
2nd Louis Forshaw-Perring DVO M12 30:06
3rd Jacob Bradley FALLIBROOME M14 30:48
4th Alex Mackintosh FALLIBROOME M16 32:09
5th Laura Hindle MDOC W14 32:30
6th Joe Uprichard DVO M12 33:56
7th Nick+Sam Peach     34:36
8th Joshua Pearson FALLIBROOME M14 36:30
9th Rebecca Willis PFO W21 40:09
10th Barbara Farr POTOC W65 42:17
11th Neil Laidlaw MDOC M50 44:58
12th Steve Nicholls MDOC M50 47:11
13th Richard Evans   M50 48:41
14th Julie Brook MDOC W60 50:24
15th Alan Heron SELOC M75 51:23
16th David Dunn   M35 54:03
17th Sue Birkinshaw MDOC W70 54:59
18th Paivi Laakso-Kuivalainen   W35 55:54
mp Vicky Thornton MDOC W50 39:54
mp Lynda Fellows DEE W35 43:50

Orange

Splits

3.400km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Frazer Clews FALLIBROOME M12 31:46
2nd Chris Ellen FALLIBROOME M14 31:51
3rd Hannah Hateley DEE W12 31:53
4th Rebecca Glen   W35 32:31
5th Simon Cetkowski FALLIBROOME M14 33:00
6th Kane Tipton FALLIBROOME M14 33:10
7th Harvey Wigmore FALLIBROOME M12 34:51
8th John Coats   M45 34:53
9th Sam Amey FALLIBROOME M12 38:11
10th Tom Payne DVO M16 40:34
11th M Nixon   W45 42:03
12th Bernard Quinn   M60 43:10
13th Ewan Jones DVO M12 44:56
14th Ross Crook   M55 45:08
15th Joe Price   M11 54:09
16th Rob+Ben Harrison   M10 54:37
17th Richard Broster + Suzy Crossland   M35 55:48

Yellow

Splits

2.800km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Thomas Wilson DEE M10 20:18
2nd Katie Wilson DEE W8 23:42
3rd Monika Dent BUXTON W7 26:30
4th Oliver Dent BUXTON M9 26:42
5th Anthony Gibbons FALLIBROOME M12 27:17
6th Angus Currie FALLIBROOME M12 29:21
7th Charlie Street FALLIBROOME M14 33:10
8th Chris Ascott + Elaine Ascott     38:45
9th Ben Amey FALLIBROOME M12 42:50
10th Lily Dalkin-Strube   W7 44:19
11th Emily Turnbull   W8 44:22
12th John Walker+Naomi Wilman     47:23
13th Alfie Hinsley-Jones   M10 49:07
mp Felix Rich FALLIBROOME M12 33:06

White

Splits

2.000km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pedro Felippe FALLIBROOME M12 37:11
2nd Olli Kuivalainen   M35 59:23