...return to index

Orange

Splits

2.1km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Bream MDOC M45 15:05
2nd Lauren McNeil MDOC W12 15:35
3rd S Fletcher CHEADLE HULME HIGH M40 16:35
4th Harry Coleshill CHEADLE HULME HIGH M14 18:04
5th S Barber   M45 18:37
6th David Hancock MACC HARRIERS M60 19:37
7th Zule Michael CHEADLE HULME HIGH M16 20:56
8th James Ormrod SANDBACH SCHOOL M14 22:34
9th James Thorne SANDBACH SCHOOL M14 23:11
10th Tom Brassey MDOC M21 23:39
11th Charlie Jordan FALLIBROOME M12 24:58
12th Mathew Kennedy-Ryan SANDBACH SCHOOL M12 25:35
13th Angus Currie FALLIBROOME M14 26:51
14th Teddy Baines CHEADLE HULME HIGH M16 32:21
15th Dan + Matt MDOC M14 35:02
16th Marcus Parrish SANDBACH SCHOOL M12 35:53
17th Morgan Griffiths SANDBACH SCHOOL M14 37:42
18th Finn Chapman FALLIBROOME M12 44:36
19th Andrew + Emily Smith MDOC   46:20
20th Yasir & Sam MDOC M12 55:30
mp Peter Hayes FALLIBROOME M55 24:43
mp Sam Amey FALLIBROOME M14 42:56

Yellow

Splits

1.8km 35m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jack Fox-Mars SANDBACH SCHOOL M12 12:59
2nd Toby Brody SANDBACH SCHOOL M12 14:57
3rd Alex Lewis-Boothe CHEADLE HULME HIGH M12 16:43
4th Luke Fletcher FALLIBROOME M12 17:03
5th Ant Gibbons FALLIBROOME M14 17:07
6th Sam Leather CHEADLE HULME HIGH M12 17:20
7th Theo Law CHEADLE HULME HIGH M12 18:32
8th Bethan Jordan   W8 19:35
9th= Allan Jordan   M21 19:37
9th= Davina Jordan   W21 19:37
11th Josh Seymour CHEADLE HULME HIGH M12 20:13
12th Nathanael Horton     21:52
13th Rachel Corker CHEADLE BROWNIES W8 22:18
14th Rebecca Seymour CHEADLE BROWNIES W8 22:20
15th Sarah Corker CHEADLE BROWNIES W8 22:22
16th Ben Hall & Alex Corrigen SANDBACH SCHOOL M12 22:59
17th Ingun Fletcher   W35 25:01
18th Joseph O'Donovan FALLIBROOME M14 26:58
19th Pedro Felippe FALLIBROOME M14 27:00
20th Joanne Gibbons +1     27:54
21st Margaret Gregory MDOC W70 27:58
22nd Martina Krajciova   W35 52:12
mp Ben Amey FALLIBROOME M14 14:48
mp Harrison Blackaby FALLIBROOME M18 15:31
mp Finlay Pettie     22:50

White

Splits

1.6km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Finlay Pettie   M4 15:06

Prologue

Splits

2.8km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tom Horton MDOC M20 17:17
2nd Thomas Fellbaum MDOC M20 17:33
3rd Lewis Taylor WCOC M20 18:38
4th Steve Dempsey MDOC M45 19:45
5th Jonathan Emery MDOC M18 24:34
6th Peter Gorvett SYO M65 25:05
7th Lee Scott SYO M45 25:47
8th Mark Thomson FVO M45 25:51
9th Rik Griffin MDOC M40 26:43
10th Alan Ogden MDOC M50 27:36
11th Thomas Bradfield DEE M21 28:00
12th George Farren SANDBACH M16 28:05
13th Lauren McNeil MDOC W12 28:16
14th Christophe Pige   M40 28:21
15th Andrew Tute MDOC M50 28:52
16th Edward Thompson MDOC M15 30:03
17th Ian Farrell MDOC M21 30:54
18th Trevor Roberts MDOC M65 31:11
19th Andrew Stimson MDOC M21 31:24
20th Andrew Gregory MDOC M75 31:57
21st Andrew Payne DEE M60 33:29
22nd Pat Moody DEE W55 37:04
23rd Jill Gorvett SYO W60 38:45
24th Simon Mawdsley MDOC M40 39:34
25th Steve Nicholls MDOC M55 41:06
26th Alan Heron SELOC M75 50:10
27th Monika + Karen DVO   81:54
mp Jean Payne DEE W55  
mp Nathan Townsend POTOC M55 32:42
mp David Mawdsley MDOC M70 34:53

Chase

Splits

3.6km 90m

Pos Name Club Age Class Time Controls, in order visited
1st Thomas Fellbaum MDOC M20 25:00 228, 217, 224, 231, 220, 226, 221, 219, 220, 229, 222, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
2nd Lewis Taylor WCOC M20 25:33 228, 217, 224, 231, 220, 229, 222, 220, 226, 221, 219, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
3rd Tom Horton MDOC M20 27:38 228, 217, 224, 231, 220, 229, 222, 220, 226, 221, 219, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
4th Alan Ogden MDOC M50 30:46 228, 217, 224, 231, 220, 229, 222, 220, 226, 221, 219, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
5th Steve Dempsey MDOC M45 31:08 228, 217, 224, 231, 220, 226, 221, 219, 220, 229, 222, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
6th Mark Thomson FVO M45 32:47 228, 217, 224, 231, 220, 229, 222, 220, 226, 221, 219, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
7th Peter Gorvett SYO M65 33:11 228, 217, 224, 231, 220, 229, 222, 220, 226, 221, 219, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
8th Lee Scott SYO M45 33:31 228, 217, 224, 231, 220, 226, 221, 219, 220, 229, 222, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
9th Christophe Pige   M40 34:42 228, 217, 224, 231, 220, 226, 221, 219, 220, 229, 222, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
10th Rik Griffin MDOC M40 37:38 228, 217, 224, 231, 220, 226, 221, 219, 220, 229, 222, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
11th Andrew Payne DEE M60 39:57 228, 217, 224, 231, 220, 226, 221, 219, 220, 229, 222, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
12th Andrew Gregory MDOC M75 45:47 228, 217, 224, 231, 220, 229, 222, 220, 226, 221, 219, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230
13th Andrew Stimson MDOC M21 46:21 228, 217, 224, 231, 220, 229, 222, 220, 226, 221, 219, 220, 227, 225, 218, 215, 223, 230

Chase - short

Splits

2.4km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jonathan Emery MDOC M18 25:13
2nd Ian Farrell MDOC M21 26:31
3rd Trevor Roberts MDOC M65 28:15
4th Pat Moody DEE W55 30:16
5th David Mawdsley MDOC M70 30:29
6th Jillyan Dobby MDOC W60 31:34
7th Steve Nicholls MDOC M55 33:02
8th Jill Gorvett SYO W60 33:05
9th Jean Payne DEE W55 35:15
10th Andrew Tute MDOC M50 38:20

Combined

Pos Name Club Age Class Time
1st Thomas Fellbaum MDOC M20 42:33
2nd Lewis Taylor WCOC M20 44:11
3rd Tom Horton MDOC M20 44:55
4th Steve Dempsey MDOC M45 50:53
5th Peter Gorvett SYO M65 58:16
6th Alan Ogden MDOC M50 58:22
7th Mark Thomson FVO M45 58:38
8th Lee Scott SYO M45 59:18
9th Christophe Pige   M40 63:03
10th Rik Griffin MDOC M40 63:21
11th Andrew Payne DEE M60 73:26
12th Andrew Gregory MDOC M75 77:44
13th Andrew Stimson MDOC M21 77:45

Combined- short

Pos Name Club Age Class Time
1st Jonathan Emery MDOC M18 49:36
2nd Ian Farrell MDOC M21 57:25
3rd Trevor Roberts MDOC M65 59:26
4th Andrew Tute MDOC M50 66:54
5th Pat Moody DEE W55 67:20
6th Jill Gorvett SYO W60 71:50
7th Steve Nicholls MDOC M55 74:08