...return to index

Light Green

Splits

3.500km 100m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Alistair Thornton MDOC M16 16:57
n/c Alex McCann MDOC M18 18:37
1st Peter Bream MDOC M45 21:10
2nd Trevor Hindle MDOC M45 21:22
3rd James Stott CHS M16 22:14
4th Lee Scott SYO M45 22:20
5th Matthew Fellbaum MDOC M14 22:23
6th Louis Forshaw-Perring DVO M14 22:57
7th James Corden STOCKPORT HARRIERS M40 23:30
8th Tim Martland MDOC M45 23:56
9th Paul Clifford MDOC M50 24:00
10th Laura Hindle MDOC W14 24:25
11th Simon Fletcher CHS M40 25:17
12th Liam Hartley-Wright     26:58
13th Rebecca Glen MDOC W35 28:32
14th Rebecca Perring DVO W45 29:19
15th Joe Uprichard DVO M14 29:24
16th Mark Pilling IND M35 31:38
17th Kate Bryant MDOC W55 32:08
18th Trevor Longman MACCLESFIELD HARRIERS M60 32:32
19th Mark Jones DVO M45 33:17
20th Ben Martland MDOC M14 37:43
21st Kirsten Williams DVO W55 38:07
22nd Clare Hodgson IND W21 38:41
23rd Laura Kenny DVO W21 40:06
mp Chris Morrow IND M21 32:52
mp Charlotte Bream MDOC W14 35:39

Orange

Splits

3.200km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Louis Forshaw-Perring DVO M14 24:04
2nd Joe Uprichard DVO M14 27:01
3rd Heather Corden STOCKPORT HARRIERS W14 28:42
4th Matthew Bream MDOC M12 30:27
5th Harry Coleshill CHS M14 30:54
6th James McCann MDOC M12 30:56
7th Nathanael Horton   M12 31:34
8th Ewan Jones DVO M12 45:19
mp Joanna Horton   W40 33:12

Yellow

Splits

2.400km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Charlie Jordan FALLIBROOME M12 16:55
2nd Sam Leather CHS M12 17:28
3rd Joshua Dixon FALLIBROOME M12 17:29
4th Finn Chapman FALLIBROOME M12 18:08
5th Ant Gibbons FALLIBROOME M14 18:18
6th Lucas Millon CHS M10 22:00
7th= William Wasson CHS M12 22:09
7th= Adam Wolowczyk CHS M12 22:09
9th Alexander Wild FALLIBROOME M12 26:15
10th Will Hirstwood CHS M14 26:37
11th Sophie Egerton 1ST BUXTON SCOUTS W12 26:50
12th Amber Oxley CHS M10 29:52
13th Alex Ryder CHS M12 30:06
mp Max Cahill CHS M12  
mp William Wasson CHS M12 17:42
mp Connon Starr 1ST BUXTON SCOUTS M12 33:34
mp Natalia Pettie   W12 47:21
mp Charlotte Dudley   W12 47:23

White

Splits

1.700km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Finlay Pettie+1   M5 14:23
2nd Adam Wolowczyk CHS M12 18:01
3rd Lucas Millon CHS M10 18:06
4th Amber Oxley CHS M10 19:22
5th Alex Ryder CHS M12 23:04
6th Edward Corden STOCKPORT HARRIERS M10 24:29
mp Max Cahill CHS M12 26:07