...return to index

Blue

Splits

6.200km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Steve Dempsey MDOC M45 41:12
2nd Alistair Thornton MDOC M16 41:33
3rd Jon Hateley DEE M45 46:34
4th Andy Sykes DVO M45 49:40
5th Jonathan Hughes DEE M21 51:11
6th Vicky Thornton MDOC W50 51:49
7th David McCann MDOC M45 52:31
8th Matthew Fellbaum MDOC M14 52:48
9th Simon Coppock DEE M50 53:37
10th Tom McCann MDOC M16 53:42
11th Phil Colville MDOC M55 54:54
12th Lee Scott SYO M45 56:16
13th Iain Bell DEE M45 56:19
14th Roger Bryant MDOC M20 57:31
15th Peter Bream MDOC M45 57:54
16th Matthew Cochrane MEROC M55 59:55
17th Chris Rostron MDOC M65 63:28
18th Norman Hall DEE M60 63:40
19th Elizabeth Hughes DEE W21 64:31
20th Alan Ogden MDOC M50 65:00
21st Paul Hudson NOC M50 65:34
22nd Richard Griffin MDOC M40 66:44
23rd Maggie Hateley DEE W45 68:37
24th Sian Calow DEE W50 70:07
25th Jane McCann MDOC W45 73:10
26th Mark Pilling IND M35 73:14
27th Hanno Rostron MDOC M21 74:17
28th Clare Griffin MDOC W35 75:42
29th Rebecca Perring DVO W45 76:04
30th Phil Young SYO M60 91:47

Green

Splits

4.300km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st James Stott CDLH M15 39:23
2nd Louis Forshaw-Perring DVO M14 41:08
3rd Paul Jones DEE M45 42:00
4th Tim Hargreaves   M55 42:02
5th Andrew Stimson MDOC M21 44:47
6th Paul Smith DVO M45 45:09
7th S Fletcher CHS M40 48:04
8th David Dann MDOC M55 48:11
9th Eifion Thomas DEE M60 48:28
10th Anthony Brockway DEE M50 49:19
11th Joe Uprichard DVO M14 49:47
12th Richard Hughes DEE M55 50:37
13th Kate Bryant MDOC W55 54:39
14th Rebecca Glen MDOC W35 55:05
15th Robert Verity DEE M70 55:20
16th Chris Stott     55:33
17th Laura Kenny DVO W21 56:03
18th Alan Mullock DEE M65 56:30
19th Pete Woodall DEE M50 58:14
20th Nick Stafford DEE M40 58:30
21st Kath Speak MDOC W50 59:26
22nd John Sherwood DEE M65 59:35
23rd Beatrix Calow DEE W20 64:28
24th Barry Chambers DEE M60 66:22
25th Jill Cochrane MEROC W55 66:32
26th Susan Allard DVO W45 67:19
27th Tim Murphy DEE M55 69:11
28th Neil Laidlaw MDOC M50 70:28
29th Alan Heron SELOC M75 72:02
30th Anne Hurrell DEE W55 77:19
31st Valerie Partington SYO W50 80:10
mp Peter Jackson   M60  
mp A Nielsen   M45  
mp John Williamson MDOC M50 41:44

Short Green

Splits

3.000km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Frances Heron SELOC W70 48:11
2nd Sue Birkinshaw MDOC W75 61:48
3rd Clare Crocker DEE W50 64:13
4th Joan Arnold SELOC W70 74:27

Light Green

Splits

4.000km 110m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Louis Forshaw-Perring DVO M14 33:18
1st Lauren McNeil MDOC W14 34:14
2nd Amy Teasdale   W21 40:08
3rd James McCann MDOC M12 40:45
4th Hannah Hateley DEE W12 45:50
5th Marie Roberts MDOC W50 51:51
6th Chris Morrow IND M21 53:01
7th Susan Sherwood DEE W60 53:17
8th Geoff Woolfenden DEE M55 59:52
9th John Mills DEE M65 61:03
10th Reg Simpson DEE M60 61:12
11th James Smith DEE M65 61:48
12th Lorraine Jackson DVO W45 65:27
13th Ross Crock IND   65:59
14th Edward Thompson MDOC M14 73:33
15th Stephanie Duensing   W21 78:48
mp Gordon Pepper   M40 51:16
mp Clare hodgson IND W21 57:54
mp Ken Hastings MDOC M50 78:49

Orange

Splits

3.100km 80m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Lauren McNeil MDOC W14 24:49
1st Louise McNeil MDOC W50 35:08
2nd Charlotte Bream MDOC W14 35:50
3rd Clare Parker   W21 37:07
4th Simon Barber   M45 37:23
5th Harry Coleshill CDLH M14 38:09
6th Ben Dempsey MDOC M10 43:58
7th Leo Hodgkins   M21 47:01
8th William Wasson CHS M11 53:34
9th M Brockway DEE W50 54:13
10th Gary Hodgkins   M50 54:15
11th Harvey Meredith+1 IND M10 65:31
12th Ben Heginbotham FAL M12 78:38
13th Patrick Swallow FAL M12 78:43
14th Liz Pilling   W21 79:41
15th Adam Boulton Rawlinson MDOC M12 89:23

Yellow

Splits

2.400km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sam Leather CDLH M12 18:40
2nd Alex Lewis-Booth CDLH M12 20:51
3rd Will Hirstwood CDLH M13 22:21
4th Theo Law CHS   22:38
5th Lynda Roberts   W65 25:59
6th Katie Wilson DEE W10 36:09
7th Lily Dalkin-Strube+1 PENNINE W8 48:01
8th Gordon Nicoll MDOC M12 87:53
9th Yasir+Tom MDOC M13 88:34
10th Ollie Stevenson MDOC M12 91:18
mp Catrin Parry CHS   21:10
mp Lynda Roberts   W65 30:02

White

Splits

1.800km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Niamh Mawdsley MDOC W4 33:40
2nd Eija+Elijas MDOC M3 61:12
mp Max Cahill CHS M11 27:46