...return to index

Blue

Splits

4.9km

Pos Name Club Age Class Time
1st Alex McCann MDOC M18 32:11
2nd Jon Hateley DEE M45 38:47
3rd Iain Bell DEE M45 39:12
4th David McCann MDOC M45 39:59
5th Roger Carter   M50 41:26
6th Emily Garside WCH W21 41:54
7th Pete Owens DEE M50 44:23
8th Simon Coppock DEE M50 45:10
9th Paul Simpson MDOC M40 47:17
10th Heather Fellbaum MDOC W45 47:52
11th Lee Scott SYO M45 48:06
12th Tom McCann MDOC M16 48:33
13th Chris Rostron MDOC M65 50:19
14th Paul Clifford MDOC M50 51:38
15th Norman Hall DEE M60 52:03
16th Jane McCann MDOC W45 52:26
17th Peter Bream MDOC M45 61:44
18th Julie Laverock IND W40 70:12
19th Maggie Hateley DEE W45 70:24
m3 Vicky Thornton MDOC W50 -----
m12 Mark Pilling IND M35 51:35

Green

Splits

3.9km

Pos Name Club Age Class Time
1st Martin Green MDOC M55 31:29
2nd Richard Griffin MDOC M40 32:29
3rd Helen Clayton WCH W21 36:58
4th Barry Chambers DEE M60 40:49
5th John Williamson MDOC M50 42:03
6th David Mawdsley MDOC M70 43:20
7th Kate Bryant MDOC W55 43:35
8th James Stott CHS M15 43:41
9th Graham Sutton DEE M55 43:44
10th Chris Marow IND M21 44:25
11th Kath Speak MDOC W50 44:32
12th Bob Elmes DEE M65 45:14
13th Nick Stafford DEE M40 47:14
14th John Sherwood DEE M65 50:10
15th Beatrix Calow & Helen DEE W20 50:29
16th Andrew Nielson   M45 52:31
17th Rebecca Glen MDOC W35 53:05
18th= Neil Laidlaw MDOC M50 53:26
18th= Jean Rostron POTOC W70 53:26
20th John Whitelock POTOC M60 53:53
21st Peter Yoxall POTOC M65 67:12
22nd Clare Griffin MDOC W35 67:44
23rd Anne Hurrell DEE W55 70:35
24th Barry Barnes DEE M70 72:42
w19 Eddie Speak MDOC M55 40:41
w19 Chris Kirkham MDOC M65 45:43

Short Green

Splits

3.1km

Pos Name Club Age Class Time
1st Julia Simpson MDOC W45 32:34
2nd Laura Kenny DVO W21 42:55
3rd Susan Sherwood DEE W60 44:56
4th James Smith DEE M65 47:57
5th John Mills DEE M65 51:02
6th Claire Barnett MDOC W40 51:27
7th Jan Ellis MDOC W60 56:01
8th Reg Simpson DEE M60 56:29
9th Richard Gibbs MDOC M60 59:06
10th Charlotte Bream MDOC W14 74:16

Light Green

Splits

2.9km

Pos Name Club Age Class Time
1st James McCann MDOC M12 31:59
2nd Hannah Hateley DEE W12 33:43
3rd Mark Jones DVO M45 42:35
4th Rob Kennedy   M55 43:22
5th Sam Amey FALLIBROOME M14 48:09
6th Peter Hayes FALLIBROOME M55 50:20
7th Lorraine Jackson DVO W45 52:42
8th Lauren McNeil MDOC W14 52:58
9th Jill Barnes DEE W60 55:53
10th Carmel Burke   W40 59:29
11th Stephen Hurrell DEE M55 67:41
12th Ken Hastings MDOC M50 79:38

Orange

Splits

2.6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rachel + Emma Smith   W9 20:40
2nd Simon Barber   M45 30:53
3rd Toby Brady DEE M12 31:32
4th Max Neuman   M12 42:10
5th Joshua Dixon FALLIBROOME M12 42:19
6th Finn Chapman FALLIBROOME M12 43:28
7th Charlie Jordan FALLIBROOME M12 43:33
8th Harry Coleshill CDLH M14 46:10
m10 Ben Heginbotham FALLIBROOME M12 42:21
w11 Ben Amey FALLIBROOME M14 56:12
m12 Joseph O'Donovan FALLIBROOME M14 57:20
m8-9 m11-17 Will Hirstwood CDLH M13 59:38

Yellow

Splits

1.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ewan Jones DVO M12 16:39
2nd Luke Fletcher FALLIBROOME M12 17:59
3rd Ant Gibbons FALLIBROOME M14 18:04
4th Jack Mansell+Eliot Wilson   M13 19:48
5th Francis Carter   M11 20:31
6th Amy + Lisa Smith + 1   W7 20:39
7th Sophie, Jessica, Tina + 1 2ND CROSSTOWN BROWNIES W8 25:11
8th Sophie+Joseph MOBBERLEY SCOUTS W13 25:30
9th Reuben Frodsham + Dad IND M6 27:54
10th Adam Wakeacouts CHS M10 28:29
11th Eleanor Kennedey WHEELOCK BROWNIES W8 28:43
12th Ella Clark WHEELOCK BROWNIES W8 28:50
13th Lucas Milton CHS M10 29:11
14th Sophie Kennerley + 1 WHEELOC BROWNIES W6 29:13
15th Alex Ryder CHS M11 29:14
16th Meabh Clark WHEELOCK BROWNIES W5 29:32
17th Julia, Katie, Jarvis + 1 2ND CROSSTOWN BROWNIES W7 29:40
18th Katie Macdonald-Smith + 1 2ND CROSSTOWN BROWNIES W8 29:51
19th William Wasson CHS M11 30:13
20th Jennifer Gibbs MDOC W60 31:10
21st Ella Mountain + 1 2ND CROSSTOWN BROWNIES W7 33:30
22nd Hugo+Amy MOBBERLEY SCOUTS W14 38:27
23rd Calvin Hughes+Ben Haselden MOBBERLEY SCOUTS M12 39:07
24th Mia Stephenson+Chris Evans MOBBERLEY SCOUTS W13 40:19
25th Alex Lennon +Tom Marrell MOBBERLEY SCOUTS M11 44:51
26th Amelia Higginson WHEELOCK BROWNIES   46:45
27th Lydia Houghton WHEELOCK BROWNIES W12 46:47
28th Anna Cope + 1 WHEELOCK BROWNIES   46:48
29th Bethany Haughton BROWNIES W7 47:05
30th Dan Neile + Rachel Wilson MOBBERLEY SCOUTS W13 50:39
31st Joshua+Ollie Bailey MOBBERLEY SCOUTS M11 54:26
32nd Amy, Natalie, Lucy + 1 2ND CROSSTOWN BROWNIES W8 54:41
33rd Iasabelle, Lilly, Sasha + 1   M7 55:11
rtd PedroFelippe FALLIBROOME M14  
m13 Toby + Tristan Brady DEE M12 20:31
m2-4 m6-9 Maya Ashcroft + Katie Gordon + Maisie Dignam 2ND CROSSTOWN BROWNIES W7 53:26
m8-9 Emma, Annabel, Evie + 1 2ND CROSSTOWN BROWNIES W8 69:30

White

Splits

1.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Tristram Brady   M9 14:32
2nd Reubin Frodsham + dad   M6 18:25
3rd Oliver, Thomas + 1 2ND CROSSTOWN BROWNIES M8 20:08
4th Elijas Rostron + 2   M3 28:30