...return to index

Blue

Splits

5.4km

Pos Name Club Age Class Time
1st Olly Williams DEE M18 49:57
2nd Alex McCann MDOC M18 51:55
3rd Alistair Thornton MDOC M16 54:26
4th Jon Hateley DEE M45 57:14
5th Andy Sykes DVO M45 59:48
6th David McCann MDOC M45 64:31
7th Iain Bell DEE M45 66:01
8th John Dempsey MDOC M16 67:01
9th Martin Smith   M45 71:47
10th Paul Smith DVO M45 71:53
11th Paul Simpson MDOC M40 71:54
12th Lee Scott SYO M45 72:18
13th Jonathan Hughes DEE M21 72:49
14th Alan Ogden MDOC M50 74:20
15th Roger Bryant MDOC M20 75:31
16th Andrew Stimson MDOC M21 76:30
17th Peter Ross MDOC M65 77:12
18th Chris Rostron MDOC M65 77:16
19th Ian Farrell MDOC M21 79:31
20th John Britton MDOC M60 79:47
21st Ray Humphreys MDOC M50 81:35
22nd Heather Fellbaum MDOC W45 83:39
23rd Tom McCann MDOC M16 86:41
24th Michael Newman   M45 90:12
25th Sian Calow DEE W50 92:19
26th Peter Bream MDOC M15 93:36
27th Andrew Bailer DEE M40 94:22
28th Maggie Hateley DEE W45 94:55
29th Peter Lancaster   M50 99:12
30th Norman Hall DEE M60 100:44
31st Thomas Rawlings   M20 106:20
32nd Ruth Beresford MDOC W21 106:57
rtd Julian Lailey SROC M65  
m13-18 Martin Green MDOC M55 48:21
m16-19 William Coppock   M10 105:38

Green

Splits

4.6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Daniel Weaver DEE M12 64:00
2nd Eifion Thomas DEE M60 65:44
3rd Matthew Cochrane MEROC M55 67:00
4th Rik Griffin MDOC M40 68:30
5th Alan Mullock DEE M65 69:36
6th Pat Moody DEE W55 70:15
7th Brian Jackson SROC M65 70:34
8th Matt Driver SELOC M21 70:39
9th Ro Cole DVO W50 70:46
10th Paul Clifford MDOC M50 71:28
11th Helen Elmes DEE W18 74:20
12th Kate Bryant MDOC W55 74:25
13th Anthony Brockhat DEE M50 74:28
14th Graham Sutton DEE M55 74:31
15th Richard Hughes DEE M55 74:54
16th John Williamson MDOC M50 75:57
17th Nick Stafford DEE M40 76:34
18th Andrew Seddon   M21 77:41
19th John Sherwood DEE M65 81:47
20th Robert Harrison     81:50
21st David Dann MDOC M55 85:47
22nd Denis Murphy DEE M65 86:39
23rd Stephen Beresford MDOC M60 88:17
24th Peter Hills DEE M65 89:35
25th Evelyn Elmes DEE W14 93:30
26th Bill Hyslop SROC M70 93:37
27th Chris Mottow   M21 96:48
28th Barry Chambers DEE M60 96:58
29th Barry May DEE M70 114:20
30th Steve Nicholls MDOC M55 129:58
rtd Mark Pilling   M35  
rtd Andrew Nielson   M45  
w6 w15 Patrick Higgins   M21 64:15
m14 Jane McCann MDOC W45 85:23
m15-16 Neil Laidlaw MDOC M50 115:21
m15-16 Jill Cochrane MEROC W55 123:23

Short Green

Splits

3.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Fellbaum MDOC M14 35:53
2nd Julia Simpson MDOC W45 45:23
3rd Jillyan Dobby MDOC W60 48:49
4th T. Smallbone MDOC M21 53:27
5th Philip Gager SROC M65 60:37
6th Rebecca Glen MDOC W35 64:48
7th Richard Gibbs MDOC M60 66:50
8th John Mills DEE M65 67:14
9th Susan Sherwood DEE W60 70:05
10th James Smith DEE M65 72:33
11th Ian Gilmartin DEE M55 73:18
12th James Shillcock   M19 77:42
13th Jan Ellis MDOC W60 78:02
14th Bob Roach DEE M65 78:52
15th Reg Simpson DEE M60 85:02
16th Sue Kemp DEE W45 94:55
17th Geoff Woolfenden DEE M55 97:57
18th Margaret Murphy DEE W65 113:59
19th Anne Hurrell DEE W55 117:35
20th Sheila Hills DEE W65 123:01
rtd Sue Birkinshaw MDOC W75  
rtd David Mawdsley MDOC M70  
w13 Beatrix Calow DEE W20 63:20
w9 Jane Harrison + 1   W40 69:51
m12 Chris Kemp DEE M55 75:32

Light Green

Splits

3.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Hateley DEE W12 46:17
2nd Lauren McNel MDOC W14 74:52
3rd Sara Farrell MDOC W21 135:55
rtd Gordan Pepper   M40  
rtd Jayne Grimley      
rtd Emily Hobson      
m6-11 James McCann MDOC M12 51:06
m9 w11 Clare Griffin MDOC W35 69:40
m9-11 Lorraine Jackson DVO W45 74:49
m9-11 Karen Peach DVO W40 75:38
m11 Lucinda Hodges   W55 117:48
m3 m11 Carmel Burke   W40 120:25
m8-11 Ken Hastings MDOC M50 126:42

Orange

Splits

2.1km

Pos Name Club Age Class Time
1st Louise McNeil MDOC W50 44:19
2nd Maria Brockway DEE W50 57:24
3rd Ross Crook DEE M55 58:15
4th Carwyn Nash + Alexandra Pepper   M16 74:31
rtd Elizabeth Pilling   W30  
m8 Ben Amey FALLIBROOME M14 98:09

Yellow

Splits

1.6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Finn Chapman FALLIBROOME M12 13:38
2nd Josh Dixon + 1 FALLIBROOME M12 13:42
3rd Rosie Chapman   W45 14:33
4th Katie Wilson DEE W10 16:19
5th Charlie Jordan FALLIBROOME M12 18:23
6th Finlay Pettie + 1     20:59
7th Ant Gibbons FALLIBROOME M14 22:26
8th Alex Wild FALLIBROOME M12 23:23
9th Reuben + Dad   M6 24:09
10th Oliver Dent DVO M12 28:15
11th= Bethan Jordan   W9 30:39
11th= Davina Jordan   W35 30:39
13th Emma Weaver DEE W10 36:28

White

Splits

1.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Monika Dent DVO W10 12:11
n/c Reuben + Dad   M6 14:57
2nd Legh Agbuya ST RICHARDS W11 28:01
3rd Jack Riley MDOC M2 32:03
m4 Jade Alicandro ST RICHARDS W10 8:22
m4 Runor Okpodu ST RICHARDS W11 8:27
m4 Ellie McDermott ST RICHARDS W11 8:37
m4 Brume Okpodu ST RICHARDS M10 9:04
m4 David Salmon ST RICHARDS M11 9:10