...return to index

Light Green

Splits

3.0km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sam Amey FALLIBROOME M16 32:30
2nd Connor Smith SS M16 33:18
3rd Ewan Darlington SS M16 34:06
4th Charlie Jordan FALLIBROOME M14 35:47
5th Graeme Poole   M50 36:22
6th John McIntosh SELOC M55 36:37
7th Julia Simpson MDOC W45 37:10
8th Steven Noble & Catherine Elliott   M40 41:13
9th Alex Robinson SS M16 41:50
10th Stephen Martin MDOC M55 43:55
11th Tom Wood ERYRI M14 45:28
12th Liz Whitfield MDOC W35 46:08
13th Ben Amey FALLIBROOME M16 49:02
14th Wendy Olsen SELOC W50 54:16
15th Janet Middleton SELOC W45 58:36
m19 George Southern SS M14 30:52
m7 Ian Watson MDOC M65 33:38
m10-21 Peter Hayes MDOC M55 37:39

Orange

Splits

2km 35m

Pos Name Club Age Class Time
1st Harry Coleshill CDLH M16 21:47
2nd Bede Abbot-White CDLH M14 23:20
3rd Lily McGuinness   W16 24:59
4th Matthew Brown FALLIBROOME M14 25:05
5th James Whire SS M12 25:28
6th Harry Brown FALLIBROOME M14 25:33
7th Jacob Wood SS M14 27:05
8th Declan & Amy WAG   29:42
9th Davina Jordan   W40 29:54
10th William Wasson CDLH M14 30:46
11th Mark McDowell   M55 31:51
12th Joshua Stapleton CDLH M12 31:54
13th Jasper Wigmore FALLIBROOME M14 35:29
14th Like Cromyn SS M14 36:10
15th Oscar Downing + parent   M9 36:43
16th Matt & Ben Chapman 5TH CHEADLE HULME CUBS   38:23
17th Joshua Rabbins +1 FALLIBROOME   41:45
18th Dawn Devine MDOC W45 42:18
19th William & Andrew Clase   M12 45:13
20th Eleanor Braddock GUIDES W14 45:58
21st Adrian Griffiths + 3   M9 46:24
22nd William Hargreaves CDLH M12 49:15
23rd Molly Summersgill GUIDES W21 52:49
24th Lauren Anderson + 1 GUIDES W20 58:48
25th Dominic Henderson MDOC M16 60:28
m8-13 rtd Adam + 2 SS    
m5-13 rtd Tillie Conroy, Ed Fitchett + Mum      
m11-13 Ben Laxton SS M12 24:49
m9-11 Owen Nu SS   32:35
m1 Jack Carroll SS M14 38:50
m13 Jackie Walker GUIDES W45 44:56
m5 Emily Gren FALLIBROOME W14 53:36
m5 Olivia Gilmore FALLIBROOME W14 53:38
m5 Kirsty Turpin FALLIBROOME W14 53:42
m9-13 Kamran Rashid CDLH M12 67:24

Yellow

Splits

1.2km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Owen Proctor SS M14 10:01
2nd Jane Wood ERYRI W50 10:33
3rd Zoe Dunn FALLIBROOME W14 10:38
4th David Norbury FALLIBROOME M14 10:39
5th= Asger Moston FALLIBROOME M14 10:54
5th= Mark, Kade & Toby WAG   10:54
7th Cameron Marsh & Adam Jose SS M12 11:56
8th Urasd & Jae Den Liu     13:31
9th= Megan Francis FALLIBROOME W12 13:38
9th= Bethan Jordan VPS W10 13:38
11th Katherine Rushworth FALLIBROOME W12 13:39
12th James Paulson FALLIBROOME M12 13:54
13th Matt & Ben Chapman 5TH CHEADLE HULME CUBS   14:22
14th Alex Jones SS M12 14:57
15th Toby Ward FALLIBROOME M14 15:03
16th James Irvine SS M12 15:28
17th Cameron Henderson MDOC M12 16:31
18th Isaac Vincent   M10 16:51
19th Luca Battams & Ashley Barber SS M12 16:59
20th Tille Conroy, Edward Fitchett + mum   W10 17:02
21st Patrick McGuinness + 2 parents EAST CHESHIRE HARRIERS M12 17:46
22nd Mairead& Owen Shaw + parents   22:36
23rd Louise Hulse & Illana Douglas WAG   25:50
24th Seb Downing + Parent   M4 29:35
25th Bea Downing   M7 29:43
m5 Rory Allen FALLIBROOME M14 10:56
w6 Philip Wood ERYRI M12 18:12

White

Splits

1.0km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joshua Doherty & Lucus Greennod     8:25
2nd Patrick McGuinness EAST CHESHIRE HARRIERS M12 9:48
3rd Louse Kerrigan & Kya Whitelock WAG   26:22
4th Libby & William McMillan + parent     31:31
5th Elijas & Alvari Rostron + parent   M2 31:37

2-part (Final)

Splits

3.0km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Liam Corner MDOC M40 20:57
2nd Sam Pearson SS M18 22:14
3rd Kwok-Lin Chiu   M21 27:55
4th Simon Fletcher CDLH M40 28:34
5th Eddie Speak MDOC M60 28:49
6th Thomas Entwistle SS M20 28:50
7th Richard Griffin MDOC M40 28:51
8th Darren Baker DEE M45 29:24
9th Clare Griffin MDOC W40 30:04
10th Andrew Gregory MDOC M75 32:41
11th Mike Dennison   M21 36:40
12th Andrew Littlewood MDOC M35 42:03

2-part (Prologue)

Splits

2km 35m

Pos Name Club Age Class Time
1st Liam Corner MDOC M40 15:14
2nd Sam Pearson SS M18 15:45
3rd Darren Baker DEE M45 17:44
4th Thomas Entwistle SS M20 19:30
5th Richard Griffin MDOC M40 19:49
6th Clare Griffin MDOC W40 19:51
7th Eddie Speak MDOC M60 20:39
8th Kwok-Lin Chiu   M21 23:07
9th Andrew Gregory MDOC M75 23:42
10th Andrew Littlewood MDOC M35 31:28
11th Mike Dennison   M21 36:10
w2 Simon Fletcher CDLH M40 18:20