SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Burnage / Mersey Vale - 20-Jan-2018 - Provisional
...return to index
Course Results
Long Light Green
Splits
Results
4.8km 80m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Liam Corner
MDOC
M45
35:46
2nd
Jon Hateley
DEE
M55
36:15
+0:29
3rd
Hannah Hateley
DEE
W18
41:20
+5:34
4th
Georgia Baynes
UMOC
W21
42:12
+6:26
5th
Alex Slavik
MDOC
M21
44:05
+8:19
6th
Simon Fletcher
MDOC
M45
45:27
+9:41
7th
Richard Griffin
MDOC
M45
46:08
+10:22
8th
Chris Rostron
MDOC
M70
48:57
+13:11
9th
Sophie Ralston
UMOC
W21
49:03
+13:17
10th
Anna Mackenzie
UMOC
W21
50:15
+14:29
Long Light Green standard time 53:39
11th
Pat Moody
DEE
W60
56:58
+21:12
12th
Maggie Hateley
DEE
W55
63:46
+28:00
13th
Joseph Herbert
FALLI
M14
69:08
+33:22
m3
Bob Elmes
DEE
M70
76:44
Light Green
Splits
Results
3.825km 50m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Katie McInnes
MDOC
W21
38:51
2nd
Jason Middleton
SELOC
M45
39:39
+0:48
3rd
Alex Pegg
FALLI
M16
41:17
+2:26
4th
David Lloyd
EBOR
M65
41:18
+2:27
5th
Harry Brown
FALLI
M18
41:35
+2:44
6th
Michael Wharton
MDOC
M40
42:05
+3:14
7th
Freddie Clitheroe
FALLI
M18
42:06
+3:15
8th
Barry Chambers
DEE
M65
42:58
+4:07
9th
Peter Milivojev
CDLH
M17
43:18
+4:27
10th
Alain Kyd
MDOC
M45
44:17
+5:26
11th
Joshua Stapleton
CDLH
M15
45:13
+6:22
12th
Edwin Paul Van Calster
MDOC
M55
47:10
+8:19
13th
Grace Daye
CDLH
W15
47:53
+9:02
14th
Lucy McDonald
CDLH
W15
47:56
+9:05
15th
Steve Williams + Ros Sutton
MDOC
M45
55:37
+16:46
Light Green standard time 58:17
16th
Alan Barker
MDOC
M50
58:19
+19:28
17th
Henry Baylis
FALLI
M14
64:21
+25:30
18th
Jackie Page
EPOC
W65
67:17
+28:26
19th
Jean Lochhead
EPOC
W70
73:13
+34:22
20th
Stella Heap
MDOC
W55
77:08
+38:17
Orange
Splits
Results
2.9km 50m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Kyle Allan
FALLI
M16
32:20
2nd
Emile Stone Bourgeois
CDLH
M13
33:13
+0:53
3rd
Joseph Barfoot
CDLH
M14
33:17
+0:57
4th
Will Chandler
FALLI
M12
35:53
+3:33
5th
Harry Buxton
FALLI
M16
35:58
+3:38
6th
Rowon Borrow
CDLH
M14
38:46
+6:26
7th
Theo Adamski
FALLI
M14
38:56
+6:36
8th
Callum + Jo Hearne
MDOC
M7
39:01
+6:41
9th
Nathan Herbert
FALLI
M12
39:02
+6:42
10th
Janet Middleton
SELOC
W45
40:49
+8:29
11th
Oliver Bailey
MERCIA
M10
47:05
+14:45
Orange standard time 48:30
12th
Ben Huinga Leonard
CDLH
M13
52:07
+19:47
13th
Oliver Hodder
CDLH
M13
52:16
+19:56
14th
Marian Thompson
MDOC
W70
70:35
+38:15
Yellow
Splits
Results
1.775km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Amelie & Lola Evans+1
W8
17:31
2nd
Luca Crolla
CDLH
M13
21:41
+4:10
3rd
Matthew McCreadie
DEE
M12
23:46
+6:15
4th
Elliot Barlow
CDLH
M11
23:54
+6:23
5th
Rebecca Lambe
FALLI
W14
29:21
+11:50
6th
Ben Middleton
CDLH
M13
29:22
+11:51
7th
John Allan
CDLH
M13
29:30
+11:59
8th
Tia Lewis
CHRIST CHURCH
W10
31:57
+14:26
Yellow standard time 31:57
9th
Maria Bird
CHRIST CHURCH
W10
32:04
+14:33
10th
Oscar Birkin
CHRIST CHURCH
M10
34:22
+16:51
11th
Tyler Dunn
CHRIST CHURCH
M11
34:29
+16:58
12th
Phoebe Buxton
FALLI
W14
45:59
+28:28
13th
Graham Phythian
MDOC
M65
53:09
+35:38
w6
Corey Beechall
CHRIST CHURCH
M11
11:20
w6
Shiloh Lee
CHRIST CHURCH
W10
12:09
White
Splits
Results
1.15km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Hanna Hull
CHRIST CHURCH
W9
11:24
2nd
Mika Bailey
CHRIST CHURCH
W9
11:25
+0:01
3rd
Bleu Bailey+1
MERCIA FR
W4
12:24
+1:00
4th
Amber Wilcox
CHRIST CHURCH
W9
13:07
+1:43
5th
Leila Ryan
CHRIST CHURCH
W9
13:15
+1:51
6th
Archie Murray
CHRIST CHURCH
M9
16:32
+5:08
7th=
Adam Pritchard
CHRIST CHURCH
M9
16:35
+5:11
7th=
Harry Capstick
CHRIST CHURCH
M9
16:35
+5:11
9th
Toby Evans+1
M4
23:47
+12:23
White standard time 23:47
Back to Top